RU

Експерт вважає, що Україна краще підготована до кризи, ніж у 2008 році

02.10.2011, 23:47
Експерт вважає, що Україна краще підготована до кризи, ніж у 2008 році - Фото
ca854cf97d0d97ed54cd6acb56ea2885.jpg

Експерт вважає, що Україна краще підготована до кризи, ніж у 2008 році
У багатьох аспектах Україна сьогодні набагато краще підготована до кризи, ніж у 2008 році. Про це в інтерв'ю Голосу Америки заявив перший віце-президент ЄБРР Варел Фріман."Сьогодні існує краще розуміння ризиків, які постали перед Україною. Це не так, як це було в 2008 році, коли багато вважали, що американська криза на ринку нерухомості Європу не зачепить", - сказав він.

"Безумовно, корпоративна Україна готується. Компанії зменшують свої боргові зобов'язання, вони ощадливіше витрачають наявні фінанси, намагаються тримати чимало обігових коштів у випадку, якщо виникне проблема з доступом до кредитів. Банкова система в Україні пройшла через значні зміни. Слабкі банки були націоналізовані. Інші банки змінили структуру капіталу й оперують на більш консервативних початках. Вони будуть краще підготовлені до викликів. Але залишаються й проблеми. В Україні занадто багато дрібних банків – консолідація буде корисна. Також у нас залишається питання, як уряд буде виходити з націоналізованих банків", - відзначив Фріман.

При цьому, за його словами, найбільш уразливими серед країн Центральної й Східної Європи "є ті, які мають більш тісні зв'язки із Західною Європою". "Це такі країни як Угорщина, Словаччина й Болгарія. Вони мають найбільший рівень інтеграції із Західною Європою", - сказав експерт.

Фінансова криза: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини