RU

Експерт вважає, що кредит МВФ знову пустять не за призначенням

29.07.2010, 11:58

Залучення $15 млрд. від Міжнародного валютного фонду (МВФ) не можна назвати ні перемогою, ні поразкою чинного уряду. Таку думку кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ озвучив директор Центру економічного і політичного аналізу Олександр Кава.

Експерт зазначає, що МВФ, ухваливши позитивне рішення для України, розраховує, що кошти будуть йти, насамперед, на реформи в тих галузях, де на сьогодні існують найбільші проблеми. Зокрема, це енергетичний сектор, пенсійна система, система оподаткування.

"Можливість використання додаткових фінансових ресурсів ззовні - це плюс. Але з іншого боку - нестача внутрішніх коштів, тобто дефіцит бюджету, навряд чи дозволить спрямувати залучені кошти на проведення реформ і розвиток країни. По суті, це гроші на проїдання, на те, з чим у нас кілька урядів намагалися боротися", - вважає О.Кава.

Однак, експерт не виключає, що подальші транші, які будуть приходити в Україну в наступному році, можуть бути використані більш ефективно. "Якщо бюджет на наступний рік буде менш дефіцитним, то, безумовно, частину залучених коштів від наступних траншів можна буде спрямовувати на якісь проекти розвитку", - відмітив експерт.

Нагадаємо, напередодні МВФ ухвалив остаточне рішення про виділення Україні кредиту у розмірі $15,15 млрд. за програмою "stand-by". Як постановила рада директорів Фонду, кредит буде надано на 29 місяців. Передбачається, що $1,89 млрд. Україна отримає відразу.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини