RU

Експерт: українську економіку ще можна врятувати

27.02.2009, 14:28

На початок весни українська економіка ще перебувала у керованому стані, з якого у разі правильних і ефективних дій української влади можна намагатися знайти гідний і прийнятний для української і світової громадськості вихід, проте, часу для прийняття необхідних і відповідальних рішень у керівництва країни залишається небагато. Таку думку ЛІГАБізнесІнформ озвучив генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква.

"Багато в чому березень може стати тим ключовим місяцем, який або остаточно загострить в Україні, як політичні, так і економічні суперечності, одночасно значно підвищивши і градус соціальної напруженості, або приведе українську владу і провідну політичну еліту до якоїсь єдиної творчої ініціативи, здатної допомогти утримати країну від сповзання до повного фінансово-економічного занепаду", - вважає експерт.

За словами О.Моркви, економіка дійсно перебуває у вельми важкому стані, і сигналізують про це статистичні дані, що з кожним місяцем погіршуються, гривня, що стрімко знецінюється і великі проблеми з наповнюваністю Державного бюджету.

Зокрема, експерт зазначає, що за підсумками двох місяців поточного року спеціальний фонд Держбюджету сформований менше ніж на один мільярд гривень, хоча у відповідності з Законом "Про Державний бюджет України на 2009 рік" загальний обсяг спецфонду має становити 55,233 млрд. гривень.

"Для України в умовах посилення фінансово-економічної кризи, наявність достатніх ресурсів у спеціальному фонді є дійсно важливим чинником стабілізації, оскільки кошти цього фонду переважно і передбачається використовувати як для покриття поточного дефіциту бюджету, так і для здійснення тих же урядових інвестиційних програм, що сприяють подоланню кризи українським товаровиробникам", - вважає О.Морква.

У свою чергу, за словами експерта, майбутні очікування більшості керівників українських компаній дійсно вельми далекі від оптимізму, а головною проблемою, як для простих українців, так і вітчизняних підприємств залишається слабопрогнозована макроекономічна ситуація, нестабільність національної фінансової системи (насамперед курсова політика НБУ) і недоступність фінансових (кредитних і інвестиційних) ресурсів.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини