RU

Експерт: У конкурсі на прем’єрство Ющенко програє Яценюку і Єханурову

11.02.2010, 17:55

Варіант призначення Віктора Ющенка на посаду Прем'єр-міністра України малоймовірний. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявив глава правління центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За словами В.Фесенка, Партія регіонів на сьогоднішній день зацікавлена в тому, щоб Прем'єр-міністром став їхній представник, оскільки це необхідно для того, щоб провести загальну, єдину державну політику. Політолог вважає, що Віктора Януковича на посаду Прем'єр-міністра цілком влаштовує Микола Азаров, оскільки у нього немає самостійних політичних амбіцій.

"Що тут важливо? Щоб не було конкуренції між Президентом і Прем'єр-міністром, як ми це вже бачили. Ющенко, я думаю, це найменш вірогідний варіант. Зокрема, тому що він може бути неприйнятним для частини регіоналів, так і частина НУНС може цього не прийняти", - зазначив він.

В.Фесенко також додав, що враховувати треба і "російський чинник". "Для Росії Віктор Ющенко - фігура неприйнятна, а Януковича вони розглядають як потенційного спільника, і якщо їхній союзник запрошує на посаду Прем'єр-міністра людину, яка дуже критично сприймається в Росії, це може погіршити відносини з Російською Федерацією", - вважає він.

Політолог не виключає, що може виникнути необхідність пошуку нейтральної фігури на посаду Прем'єра, але навіть у цьому випадку призначення В.Ющенка виглядає малоймовірним. "Вони швидше будуть розглядати Єханурова, Яценюка, але не Ющенка", - додав В.Фесенко.

Наталія ТАРАСОВСЬКА


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини