RU

Експерт про газові борги: Україна сама винна

21.11.2008, 10:30

В умовах фінансової кризи Україні буде складно розраховуватися з Росією за 2,4-мільярдний газовий борг. Так експерт енергетичних програм Центру ім. Разумкова Володимир Омельченко прокоментував "Deutsche Welle" вимогу Президента Росії Дмитра Медведєва якнайшвидше стягнути з України борг за спожитий газ.

Суму боргу за російський газ експерт називає цілком реальною. Ось як тільки країна віддаватиме $2,4 млрд., В.Омельченко не береться прогнозувати. "Будуть різні варіанти пропонуватися - це і погашення боргу за майбутню плату "Газпрому" за транспортування. Але це нам не зручно. Я вважаю, що Україна сама загнала себе в складне становище. Це небезпечно як з економічного, так і з політичного погляду", - зазначає він.

Експерт вважає: для того щоб виставити Україну як ненадійного партнера, Росія розігрує "газове питання" напередодні зустрічі представників НАТО, де обговорюватимуть надання Україні ПДЧ.

Водночас, каже В.Омельченко, українські чиновники самі в цьому винні. Він вважає, що для того щоб позбавитися російського "газового" шантажу, Україна повинна чітко виконувати партнерські зобов'язання щодо оплати за газ і укладати неоднорічні, а довгодійні контракти на постачання блакитного палива, як це робить Європа.

Експерт прогнозує, що перемовини з підписання контракту на наступний рік будуть складними. Водночас, каже В.Омельченко, ціна для України буде нижчою $250 долл. за тисячу кубометрів газу.

Нагадаємо, Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв 20 листопада дав розпорядження голові правління російської газової монополії "Газпром" Олексію Міллеру стягнути борг за газ з України. На зустрічі з керівником "Газпрому" Д.Медведєв заявив: "З боргом України треба остаточно визначитися і стягнути його або в добровільному порядку, або в примусовому - так, як це встановлено чинним законодавством і в межах наших двосторонніх відносин". У свою чергу, О.Міллер повідомив Президенту РФ, що український борг за російський газ становить $2,4 млрд.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини