RU

Експерт порахував, що держава заборгувала пільговикам 100 мільярдів

26.07.2011, 16:34
Експерт порахував, що держава заборгувала пільговикам 100 мільярдів - Фото
4b2b7035a2ca606838324ccc73b5c9e2.jpg

Експерт порахував, що держава заборгувала пільговикам 100 мільярдів
Обсяг заборгованості громадянам по соціальних виплатах за всі роки незалежності України перевищує 100 млрд. грн. Такі дані на прес-конференції навів виконавчий директор Українського Хельсинського союзу з прав людини Володимир Яворський.

Як повідомляє УНІАН, Яворський уточнив, що на фоні скорочення соціальних виплат для пересічних українців і збільшення бюджетів влади, зокрема, правоохоронних органів, виявляється перекіс розподілу бюджетних коштів. "Це перекіс ситуації, який призводить до збільшення розриву між бідними і багатими, ми перетворюємося на латиноамериканську країну", - говорить експерт.

Яворский стверджує, що влада зацікавлена в затягуванні розгляду позовів громадян в судах про дотримання їх прав на соцвиплати, а також в невиконанні рішень судів: "У мене на руках є документи - доповідна записка Міністерства фінансів України, документи Пенсійного фонду України - якими даються розпорядження в односторонньому порядку не виконувати рішення судів про соціально-економічні права громадян… У цьому документі, який у мене є, прямо вказано за підписом Миколи Азарова, представника Міністерства фінансів і Пенсійного фонду, щоб вони не виконували рішення судів".

"Пенсійний фонд має вказівки оскаржувати такі рішення судів в апеляційному і касаційному порядку. Тобто, вся судова система декілька років тратить мільйони гривень для того, щоб обслуговувати ці непотрібні справи, замість того, щоб взяти ці мільйони і заплатити людям", - зазначив Яворський.

Як повідомив представник Центра суспільної адвокатури, адвокат Леонід Тарасенко, на 2009 рік в Україні нараховувалося 18 млн. пільговиків. "Це майже третина населення України… Наприклад, взяти цю розбивку по цифрах: ветеранів труда - близько 5 млн., ветеранів війни - близько 3 млн., чорнобильців - близько 2 млн., інвалідів - 2,6 млн., "дітей війни" - більше 6 млн. людей", - говорить він.

За його даними, більше 50 законів визначають різного роду пільги. Пільг нараховується більше 600.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини