RU

Експерт ООН: Україні рано радіти економічним показникам

18.08.2009, 17:29

Припинення падіння промислового виробництва в Україні буде тимчасовим явищем, якщо українська влада негайно не здійснить низку реформ у фінансовому і соціальному секторах. Таку думку "Deutsche Welle" озвучив директор Аналітико-дорадчого центру "Блакитної стрічки" програми розвитку ООН Марчін Свенчіцкі.

У липні цього року, за повідомленням Держкомстату, обсяг промислового виробництва в Україні зріс майже на 5% порівняно із червнем. Однак, на думку експерта, загальна картина залишається невтішною - економіка тільки "пригальмувала надзвичайне падіння, і це не означає, що кризу Україна подолала".

За словами М.Свенчіцкі, останні економічні показники ще не гарантують ніякого зростання. "Можна лише сподіватися, що не буде подальшого спаду економіки. А щоб забезпечити економічне зростання, треба активізувати багато чинників: вилікувати банківську систему, провести реформи, тісно співпрацювати з МВФ і залучати інвесторів, оскільки капіталовкладення в українську економіку мізерні",- вказав представник ООН.

На думку експерта, допомогли українській економіці трохи оговтатися від кризи металургія, хімічна галузь і сільське господарство. "Все це - завдяки світовим економічним тенденціям стабілізації фінансової системи і хорошому врожаю, який зібрали українські фермери у 2008 році і нинішнього також", - переконаний М.Свенчіцкі.

Водночас він не виключає, що швидке виділення трьох траншів позики МВФ допомогло українському уряду стримати девальвацію гривні і припинити падіння промвиробництва.

Нагадаємо, за даними Державного комітету статистики України, у січні-липні 2009 року промвиробництво скоротилося на 30,4% порівняно з аналогічним періодом 2008 року, до липня минулого року падіння становило 26,7%. У липні було відмічено зростання на 4,9% порівняно із червнем.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини