RU

Експерт: Обіцянка "Газпрому" не застосовувати штрафи не означає, що санкцій не буде

18.06.2009, 11:55

Україні як і раніше загрожує застосування Росією штрафних санкцій за недобір газу. Таку думку кореспондентові ЛІГАБізнесІнформ озвучив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Саприкін.

Експерт зазначає, що на сьогодні юридичних документів щодо незастосування штрафних санкцій не існує. "Виходячи з досвіду російсько-білоруських відносин, існує загроза, що у разі погіршення відносин між двома країнами такі санкції може бути застосовано. Відомо, що домовленості між РФ і Білоруссю, зокрема, щодо цін на газ не були закріплені у документах. І сьогодні Росія пред'являє якісь претензії... У свою чергу Білорусь наполягає, що попередні домовленості були", - вказує експерт.

За словами В.Саприкіна, Україна сьогодні не застрахована від подібного сценарію. "Є ймовірність, що без юридичного закріплення домовленостей між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" такі штрафні санкції можуть застосовуватися. Якщо є усні домовленості, то треба їх закріпити або в доповненнях до чинних контрактів, або взагалі змінити контракти", - вважає В.Саприкін.

За словами експерта, зараз у Москві проходять переговори, одним з питань яких є саме перегляд обсягів поставок газу на поточний рік і наступний рік. "Однак, враховуючи склад делегації, яку очолює перший заступник глави НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко, то мені здається, що шансів досягнути бажаного результату дуже мало. Крім того, Росії вигідно тримати Україну на гачку", - вважає В.Саприкін.

Нагадаємо, напередодні голова російської газової монополії Олексій Міллер на зустрічі з Прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним заявив, що "Газпром" не буде пред'являти штрафних санкцій до України за недобір газу. "Відповідно до контракту Україна повинна була взяти газу майже удвічі більше. Ми, звичайно ж, з розумінням ставимося до економічної ситуації в Україні", - сказав він.

У свою чергу, в.о. Міністра фінансів України Ігор Уманський заявив, що з початку року сторони кожний місяць узгоджували обсяги поставок газу, і скорочення цих об'ємів було підтверджене "Газпромом", тому основ для санкцій на сьогодні немає.

Раніше Президент України Віктор Ющенко оцінив штрафні санкції "Газпрому" до "Нафтогазу України" за недобір газу у 2009 році у 40 млрд. грн.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>

Енергетична безпека: добірка новин>>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини