RU

Експерт не вірить в транш МВФ без вето Президента

26.10.2009, 12:39

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може відкласти виділення четвертого траншу, якщо на закон про підвищення соціальних стандартів не буде накладено вето Президента. Таку думку кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ озвучив генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква.

"Якщо МВФ буде до кінця послідовним, і буде домагатися того, щоб хоч якісь пункти Меморандуму про співпрацю виконувалися, то до того моменту, поки вето не буде накладено, гроші Україна не отримає", - вважає О.Морква.

За словами експерта, питання соцстандартів дуже важливе, але воно б не стояло так гостро, якби в Україні протягом року економіка розвивалася не в ручному режимі. "Не зовсім коректно говорити, що підвищення соцстандартів стане найсильнішим ударом по економіці. Потужний удар був раніше", - вказав О.Морква. За його словами, зокрема, у Росії багатьох "українських" проблем вдалося уникнути завдяки оперативному перегляду держбюджету 2009 року, який був синхронізований і збалансований в рамках прийнятої антикризової стратегії.

Однак, експерт вважає, що Президент Віктор Ющенко все-таки ветує цей закон, оскільки в ньому закладено непрогнозовані економічні ризики. "Це стане додатковим навантаженням не тільки на бюджет, але й на реальний сектор економіки. Коли бюджет незбалансований, а економіка управляється в ручному режимі, додаткові витрати можуть призвести до непрогнозованих економічних ризиків", - відмітив експерт.

Нагадаємо, МВФ заявляє, що Україна має накласти вето на рішення про збільшення мінімальних пенсій і зарплат. У заяві затверджується, що це підвищення суперечить умовам надання Україні кредиту МВФ.

20 жовтня Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати" N4762 Олега Зарубінського (Блок Литвина).

МВФ в листопаді 2008 року схвалив для України програму "stand-by" на загальну суму $16,4 млрд. і надав перший транш кредиту в $4,5 млрд. 12 травня Україна отримала $2,8 млрд. другого траншу кредиту. Третій транш становив $3,3 млрд. Четвертий транш в об'ємі $3,8 млрд. МВФ планував надати Україні до кінця 2009 року.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини