Експерт не вірить в транш МВФ без вето Президента

26.10.2009, 12:39

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може відкласти виділення четвертого траншу, якщо на закон про підвищення соціальних стандартів не буде накладено вето Президента. Таку думку кореспонденту ЛІГА

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може відкласти виділення четвертого траншу, якщо на закон про підвищення соціальних стандартів не буде накладено вето Президента. Таку думку кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ озвучив генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква.

"Якщо МВФ буде до кінця послідовним, і буде домагатися того, щоб хоч якісь пункти Меморандуму про співпрацю виконувалися, то до того моменту, поки вето не буде накладено, гроші Україна не отримає", - вважає О.Морква.

За словами експерта, питання соцстандартів дуже важливе, але воно б не стояло так гостро, якби в Україні протягом року економіка розвивалася не в ручному режимі. "Не зовсім коректно говорити, що підвищення соцстандартів стане найсильнішим ударом по економіці. Потужний удар був раніше", - вказав О.Морква. За його словами, зокрема, у Росії багатьох "українських" проблем вдалося уникнути завдяки оперативному перегляду держбюджету 2009 року, який був синхронізований і збалансований в рамках прийнятої антикризової стратегії.

Однак, експерт вважає, що Президент Віктор Ющенко все-таки ветує цей закон, оскільки в ньому закладено непрогнозовані економічні ризики. "Це стане додатковим навантаженням не тільки на бюджет, але й на реальний сектор економіки. Коли бюджет незбалансований, а економіка управляється в ручному режимі, додаткові витрати можуть призвести до непрогнозованих економічних ризиків", - відмітив експерт.

Нагадаємо, МВФ заявляє, що Україна має накласти вето на рішення про збільшення мінімальних пенсій і зарплат. У заяві затверджується, що це підвищення суперечить умовам надання Україні кредиту МВФ.

20 жовтня Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати" N4762 Олега Зарубінського (Блок Литвина).

МВФ в листопаді 2008 року схвалив для України програму "stand-by" на загальну суму $16,4 млрд. і надав перший транш кредиту в $4,5 млрд. 12 травня Україна отримала $2,8 млрд. другого траншу кредиту. Третій транш становив $3,3 млрд. Четвертий транш в об'ємі $3,8 млрд. МВФ планував надати Україні до кінця 2009 року.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями