RU

Експерт не вірить, що Янукович знайде газ у Туркменістані

14.09.2011, 14:05

Налагодити колишні відносини в енергетичній сфері з Туркменістаном Україні буде дуже складно. Таку думку кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ озвучив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, коментуючи візит української делегації в Ашхабад.

За його словами, Україна раніше втратила нитку співпраці з дуже важливим партнером, і відновити взаємодію в колишньому форматі буде вкрай складно. "Туркменістан зараз зорієнтований, насамперед, на Китай. Всі пріоритети в енергетичній сфері у нього пов'язані саме з цією країною", - відмітив експерт.

Газопроводи, що діють сьогодні і дозволяють прокачувати газ в Україну, проходять територією Росії, але вона готова на все, щоб зберегти монополію Газпрому, вважає Омельченко. "Вирішити проблему може новий маршрут - в обхід Росії. Це може бути Nabucco - газопровід по дну Каспійського і Чорного морів, або ж будівництво на чорноморському узбережжі терміналів з прийому, зберігання і регазифікації зрідженого природного газу. Але у цих проектів високий ступінь ризику і не схоже, що їхня реалізація розпочнеться в найближчі кілька років", - вважає фахівець.

Перспективи газової співпраці Києва і Ашхабада>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини