RU

Експерт не бачить сенсу в об'єднанні "Нафтогазу" і "Газпрому"

05.05.2010, 09:15

Об'єднання НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" є нереалістичним проектом. Таку думку "Deutsche Welle" озвучив президент Київського енергетичного клубу Олександр Тодійчук.

Експерт вважає, що запропонувавши створити об'єднаний газовий холдинг, Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін озвучив пропозицію, яку має приховати негатив від безпрецедентних газових та інших енергетичних угод з Києвом.

На думку експерта, об'єднання "Нафтогазу" і "Газпрому" не має сенсу, якщо йдеться про співпрацю двох суверенних держав, а не поглинання однією країною іншою.

"Такого сценарію не дозволяє ні Білорусь, ні Казахстан, які неодноразово вже заявляли про своє бажання загального розвитку своїх економік. Простіше вже відразу об'єднати парламенти і уряди, і далі вже все буде автоматично", - наголосив О.Тодійчук.

Експерт також вважає, що ЄС у цьому питанні зайняв вичікувальну позицію. На думку О.Тодійчука, Брюссель хоче більше за стабільний і передбачуваний розвиток подій, і не поспішатиме з висновками. А дії нової української влади в Європі, за його словами, сприймаються як хаотичні і що "нагадують гротескову виставу".

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр РФ В.Путін запропонував створити спільне підприємство у газовій сфері за участю ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

У свою чергу Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив про готовність вивчити пропозиції свого російського колеги В.Путіна з об'єднання ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

Водночас глава "Газпрому" Олексій Міллер повідомив, що міністри енергетики Росії і України, після травневих свят зустрінуться у Москві з керівництвом ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України", щоб обговорити питання об'єднання компаній.

ВАТ "Газпром": довідка та добірка новин>>>
НАК "Нафтогаз України": довідка та добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини