Експерт: МВФ повірив Україні завдяки початим реформам

29.07.2010, 17:03

Кредит Міжнародного валютного фонду (МВФ) можна назвати кредитом довіри до України. Так вважає головний аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Коментуючи рішення МВФ про надання Укр

Кредит Міжнародного валютного фонду (МВФ) можна назвати кредитом довіри до України. Так вважає головний аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Коментуючи рішення МВФ про надання Україні кредиту у розмірі $15,15 млрд., О.Жолудь вказав, що МВФ велике значення приділяє питанню реформ в Україні. "Те, що економічний блок уряду на чолі з Сергієм Тігіпком паралельно з проведенням переговорів про кредит почав активні дії з реформування економіки, звичайно, позитивно вплинуло на рішення МВФ. Вперше за останні роки там побачили не тільки обіцянки, але й відповідні дії", - відзначив експерт.

На його думку, після отримання кредиту головним завданням уряду буде завершення початих реформ. "Ті перетворення в податковій, пенсійній сферах, які запропонувала нова влада, мають бути не тільки початі, але і закінчені. Безумовно, це буде важкою справою, оскільки ми бачимо, які дискусії розгорілися навколо Податкового кодексу. Завдання економічного блоку уряду - завершити реформи, врахувавши численні інтереси", - сказав експерт.

Ще одним важливим моментом, за словами О.Жолудя, є те, що кредит відкриває для України широкі можливості. "Наявність гарантій МВФ додає надійності економіці і фінансовій сфері, виступає позитивним сигналом для інвесторів, надає можливість для маневру при реалізації державних програм і проведенні реформ", - вважає експерт.

Нагадаємо, 28 липня виконавчий комітет МВФ ухвалив остаточне рішення про виділення Україні кредиту у розмірі $15,15 млрд. за програмою "stand-by". Планується, що до кінця 2010 року в Україну надійде два транші кредиту.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні