RU

Експерт: МВФ повірив Україні завдяки початим реформам

29.07.2010, 17:03

Кредит Міжнародного валютного фонду (МВФ) можна назвати кредитом довіри до України. Так вважає головний аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Коментуючи рішення МВФ про надання Україні кредиту у розмірі $15,15 млрд., О.Жолудь вказав, що МВФ велике значення приділяє питанню реформ в Україні. "Те, що економічний блок уряду на чолі з Сергієм Тігіпком паралельно з проведенням переговорів про кредит почав активні дії з реформування економіки, звичайно, позитивно вплинуло на рішення МВФ. Вперше за останні роки там побачили не тільки обіцянки, але й відповідні дії", - відзначив експерт.

На його думку, після отримання кредиту головним завданням уряду буде завершення початих реформ. "Ті перетворення в податковій, пенсійній сферах, які запропонувала нова влада, мають бути не тільки початі, але і закінчені. Безумовно, це буде важкою справою, оскільки ми бачимо, які дискусії розгорілися навколо Податкового кодексу. Завдання економічного блоку уряду - завершити реформи, врахувавши численні інтереси", - сказав експерт.

Ще одним важливим моментом, за словами О.Жолудя, є те, що кредит відкриває для України широкі можливості. "Наявність гарантій МВФ додає надійності економіці і фінансовій сфері, виступає позитивним сигналом для інвесторів, надає можливість для маневру при реалізації державних програм і проведенні реформ", - вважає експерт.

Нагадаємо, 28 липня виконавчий комітет МВФ ухвалив остаточне рішення про виділення Україні кредиту у розмірі $15,15 млрд. за програмою "stand-by". Планується, що до кінця 2010 року в Україну надійде два транші кредиту.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини