RU

Експерт: Конкурс з продажу ОПЗ виграла Тимошенко

29.09.2009, 14:21

Скасування результатів конкурсу з продажу акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" для кандидата в президенти Юлії Тимошенко - найкращий варіант. Таку думку кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ озвучив директор Центру політичного і економічного аналізу Олександр Кава.

За словами експерта, Ю.Тимошенко розраховувала, що запропонована за ОПЗ ціна буде істотно вищою початкової ціни і досягне хоч би мільярда доларів. "Тоді це можна було б використовувати у своїй передвиборчій кампанії, і цей факт міг би якщо не підняти, то хоч би зберегти рейтинг Тимошенко, тому що продаж ОПЗ викликав великий резонанс", - вважає О.Кава.

Експерт зазначає, що у Прем'єра була остання надія на те, що навіть при невеликій кількості учасників аукціону ціна все-таки піде вгору. "Але цього не сталося. Саме низька ціна стала основною причиною скасування результатів конкурсу", - вважає О.Кава.

Крім того, експерт вважає заяви Ю.Тимошенко про змову між учасниками конкурсу необґрунтованим. "Так вважати немає ніяких підстав. Компанії, які боролися за ОПЗ, представляють кардинально різні групи інтересів", - вказав він.

За словами О.Кави, вкотре продати ОПЗ спробують вже після президентських виборів. "Як показав досвід, для того, щоб залучити до конкурсу великі іноземні компанії, треба, щоб конкурс проводився в бездоганних юридичних умовах. У теперішній ситуації це неможливо", - відзначив експерт.

Нагадаємо, комісія Фонду державного майна України скасувала результати конкурсу з приватизації Одеського припортового заводу.

Раніше сьогодні стало відомо, що ТОВ "Нортіма" виграло конкурс-аукціон з продажу 99,567% акцій ВАТ "Одеський припортовий завод", запропонувавши на 1 млрд.грн. більше від суми, заявленої Фондом державного майна - суму у 5 млрд.грн.

Нагадаємо також, що заявки Фонду на участь в конкурсі подали три компанії: ТОВ "Азот-Сервіс", ТОВ "Нортіма" і ТОВ "Фрунзе-Флора".

ТОВ "Азот-Сервіс" - дочірнє підприємство російського ВАТ "СИБУР Холдинг", який об'єднує 34 російські підприємства. Найбільші акціонери "СИБУР Холдинг" - ВАТ "Газпромбанк" - 70% "мінус" 1 акція і НПФ "Газфонд" - 25% "плюс" 1 акція.

ТОВ "Нортіма" в минулому році під час чергової спроби ФДМУ продати ОПЗ представляла інтереси відомого українського бізнесмена Ігоря Коломойського.

ТОВ "Фрунзе-Флора" контролюється холдинговою компанією групи "Енергетичний стандарт" "Energy Standard Fund Ltd." (Кіпр) бізнесмена Костянтина Григоришина. Це підприємство було створене на базі непрофільних активів ВАТ "Сумське машинобудівне НПО ім. Фрунзе", що теж входить до групи "Енергетичний стандарт".

Одеський припортовий завод: довідка і добірка новин>>>
Приватизація по-українськи: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини