RU

Експерт: "Газпром" завжди підвищував прибуток за рахунок України

01.10.2010, 10:40
Експерт:
fff9434ae98b0d6026cfb2c1d313cf83.jpg

Експерт: "Газпром" завжди підвищував прибуток за рахунок України
Україна є для "Газпрому" Клондайком, де "Газпром" завжди нарощував собі прибуток. Про це заявив незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.

"Перемовини про зниження обсягів постачань газу в Україну стосуються, передусім, постачань наступного року", - заявив О.Нарбут, якого цитує агентство "ІМК".

За його словами, поки що діє старий контракт, де обсяг постачань наступного року має бути на рівні 50 млрд. кубометрів. Але за тих тенденцій, які є на ринку України, такий обсяг газу навряд чи буде необхідний. У зв'язку з цим з боку "Нафтогазу" є спроба отримати підтвердження про готовність "Газпрому" знизити обсяг постачань, відхилившись від умов чинного контракту, стверджує експерт.

"Що стосується цього року, то для "Нафтогазу" план постачань 36,4 млрд. є також досить напруженим, але я вважаю, що навряд чи НАК піде на те, щоб цього року знижувати обсяги постачань, і навряд чи "Газпром" погодиться на це, оскільки у нього сьогодні дуже негативні тенденції з продажу газу в Європі, і Україна є для "Газпрому" Клондайком, де "Газпром" завжди підвищував собі прибуток", - наголосив О.Нарбут.

Нагадаємо, заступник глави правління ВАТ "Газпром" Олександр Медведєв повідомив, що Україна веде перемовини про можливості коригування обсягів постачань російського газу. Наступного року НАК "Нафтогаз України" розраховує закупити на 14 млрд. кубометрів газу менше запланованого.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини