RU

Експерт: "Газпром" хоче підбадьорити "Нафтогаз"

26.02.2009, 11:45

ВАТ "Газпром" хоче підбадьорити НАК "Нафтогаз України", для того щоб своєчасно було здійснено розрахунки за спожитий у лютому газ. Так в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ прокоментував заяву "Газпрому" про можливе скорочення поставок газу в Україну з 8 березня директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Саприкін.

"Газпром" хоче підбадьорити НАК "Нафтогаз України", для того щоб своєчасно було здійснено розрахунки за спожитий у лютому газ. Наскільки я знаю, основна сума коштів вже є і "Нафтогаз" виходить на закупівлю доларів. У цьому ніякої трагедії я не бачу, це просто обмін компліментами. Я сподіваюся, уряд допоможе НАК "Нафтогаз України" і сплату за поточний місяць, тобто за лютого буде здійснено, я залишаюся оптимістом", - наголосив експерт.

Нагадаємо, сьогодні з'явилася інформація про те, що 8 березня "Газпром" може знову скоротити поставки газу в Україну. 24 лютого рада директорів російської монополії ухвалила рішення про те, що газ буде перекрито, якщо до цієї дати НАК "Нафтогаз України" не розрахується за спожите в лютому паливо. У свою чергу в "Нафтогазі" стверджують, що не отримували від "Газпрому" повідомлень про можливе скорочення поставок газу.

Нагадаємо також, вчора в.о. голови НБУ Анатолій Шаповалов заявив, що для здійснення розрахунків за спожитий у лютому російський газ НАК "Нафтогаз України" у п'ятницю, 27 лютого збирається вийти на міжбанківський валютний ринок для купівлі близько $400 млн.

Раніше НАК "Нафтогаз України" заявила про можливе погіршення ситуації у розрахунках з ВАТ "Газпром" внаслідок катастрофічного зростання заборгованості підприємств комунальної теплоенергетики перед підприємствами НАК. Загальна заборгованість підприємств ТКЕ перед НАК "Нафтогаз України" становить 4,567 млрд.грн.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини