RU

Екс-міністр про нову кризу: Захід не зробив висновків

26.12.2011, 15:37
Екс-міністр про нову кризу: Захід не зробив висновків - Фото
f7b1e9ded24543108ab0969f5822eec3.jpg
Захід не зробив висновків з подій 2008 року. Про це під час інтернет-конференції на порталі ЛІГА.net заявив колишній міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий, відповідаючи на питання про можливість повторення економічної кризи.

"Можна дати узагальнююче пояснення світової фінансової кризи - це викривлення кредитних потоків світу. І банки, які вдалися до таких маніпуляцій, повинні збанкрутувати, втратити позиції на ринках. Але, на жаль, уряди Європи і США пішли зовсім іншим шляхом, зв'язок політики та фінансів призвів до неконструктивних рішень, коли державні бюджети перераховують гроші для покриття збитків банківських установ. У результаті структура кредитних ринків не змінюється, банкіри не роблять висновків, не шукають більш ефективних галузей кредитування, а посилюють співпрацю з урядами", - зазначив Лановий.

За його словами, не дивно, що західний світ - ліберальний, ринковий світ - вдається до таких "планово-державних інструментів, які були звичні в Радянському Союзі". "Весь світ продовжує перебувати у фінансово-економічній кризі. Це обумовлює стагнацію західноєвропейської економіки, впливає на падіння темпів китайської економіки і США", - зазначив екс-міністр.

Крім того, він прогнозує, що наступного року "кон'юнктура світових ринків буде поганою, а значить, український експорт буде приносити менше прибутку державі". "Баланс експорту та імпорту на наступний рік буде негативний, і це створить додаткові загрози валютній стабільності гривні", - зазначив Лановий.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини