RU

Екс-заступник голови НБУ прогнозує обвал долара

17.09.2009, 15:38

Екс-заступник голови Національного банку України Олександр Савченко стверджує, що через 1-1,5 роки курс долара США опуститься до 5 грн. через те, що населення буде змушено здавати заощадження. Про це він сказав в інтерв'ю "Лівому берегу".

"Це звучить як фантастика, але через рік-півтора курс буде не 7 грн. і навіть не 5 грн. Якщо ми просто почнемо нормальну економічну політику, все повернеться назад. Але від нинішньої кризи люди стануть біднішими удвічі. Люди просто будуть здавати ці долари, і велика пропозиція приведе до ревальвації. Купували вони їх по 8 грн, а здавати будуть по 5 грн. Адже ніхто у нас не працює, ВВП знижується, так й самі долари в світі девальвуються", - сказав О.Савченко. За його оцінками, на руках у населення знаходиться близько $40 млрд.

Щоб змінити ситуацію О.Савченко радить кредитувати реальний сектор економіки. "В інших країнах банки малдо не силою змушують брати кредити. Тому що без кредитування починається коллапс. Я оцінюю, що згортання кредитування - це приблизно мінус 10% ВВП, а у нас зараз - мінус 18% ВВП. Якби позики видавалися, ми б впали набагато менше. Всі розмови про те, що зовнішній ринок замінимо внутрішнім, без кредитів неможливі", - сказав він.

Нагадаємо, 11 вересня заступник голови НБУ ОСавченко зробив офіційну заяву про відставку у зв'язку "із незгодою з валютно-курсовою, монетарною і кредитною політикою, яка проводиться керівництвом Національного банку України і веде до дестабілізації валютного курсу, падіння валового внутрішнього продукту, збільшення кількості неплатоспроможних банків". 15 вересня його було звільнено, за інформацією джерела в НБУ, за порушення трудового законодавства. 16 вересня з'явилася інформація про призначення О.Савченка заступником Міністра фінансів України.

Олександр Савченко: біографія і добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини