RU

Економіка України відновлюється швидше, ніж очікувалося – Dragon Capital

23.09.2020, 10:24
Економіка України відновлюється швидше, ніж очікувалося – Dragon Capital - Фото
Фото: pixabay.com

Інвестиційна компанія Dragon Capital поліпшила прогноз ВВП України на 2020 рік з -7,2% до -5,5%. Про це заявила головна економістка компанії Олена Білан, повідомляє пресцентр Dragon Capital.

Після помірного падіння ВВП у другому кварталі 2020 року, економіка України відновлювалася швидше, ніж очікувалося, вважають в компанії. Також аналітики помітили V-подібну динаміку в більшості секторів української економіки.

У другому кварталі ВВП впав до 9,9% через жорсткі карантинні обмеження. У той же час, в ЄС падіння склало 12%  порівняно з попереднім кварталом, підкреслюють в Dragon Capital.

Уже в липні темпи падіння ВВП скоротилися до -4,4%. Водночас, промисловість, роздрібна торгівля і вантажні перевезення вже відновилися до докризового рівня, зазначають економісти.

"Більш швидке відновлення економіки було викликано двома факторами. По-перше, стрімке відновлення зовнішнього попиту позитивно позначилося на експортно-орієнтованих галузях України, таких як металургія",  зазначає Білан.

За її словами, завдяки зростанню попиту сталеливарні заводи відновили обсяги виробництва до рівня початку 2020 року.

"По-друге, доходи населення постраждали від карантинних обмежень менше, ніж ми прогнозували, що підштовхнуло зростання в роздрібній торгівлі та інших секторах, орієнтованих на внутрішній попит",  вважає Білан.

Уже 2021 року Dragon Capital прогнозує зростання ВВП на 4%. За їхніми прогнозами, економіка України зможе відновитися до докризового рівня ще 2021-го. Раніше компанія прогнозувала повернення до докризових показників 2022 року.

У компанії вважають, що наступнго року українська економіка буде відновлюватися на тлі відновлення глобальної економіки.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини