RU

Економіка США зазнала найбільшого падіння за півстоліття - Bloomberg

31.07.2020, 11:57
Економіка США зазнала найбільшого падіння за півстоліття - Bloomberg - Фото
Ілюстративне фото: unsplash.com
доповнено

ВВП США в другому кварталі скоротився на третину в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Такого падіння економіка країни не відчувала принаймні півстоліття, передає  Bloomberg.

За попередніми даними Міністерства торгівлі США, ВВП країни в другому кварталі впав на 9,5% у порівнянні з першим. У річному обчисленні це дає історично безпрецедентне падіння на 32,9%. Споживання домогосподарств, що дає дві третини ВВП, скоротилася в річному численні на 34,6%.

"Такий обвал демонструє, що економіка США буде відновлюватися повільніше, ніж в інших країнах, влада яких краще впоралася зі своєю роботою, - наприклад, у зоні євро", - пише Bloomberg.

Доповнено о 11:29, 31 липня. У той же час глава аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов сумнівається в коректності цих даних.

"Насправді спад реального ВВП США в другому кварталі 2020 на річному вимірі склав 9,5%. Подібний показник спаду в другому кварталі буде і у нас", - написав він Facebook.

За його словами, дані про 33% падіння ВВП США некоректні, оскільки Штати використовують стандарти подачі інформації Аnnualized rate, який по суті є екстраполяцією змін відповідного кварталу по відношенню до року.

"У нормальний час показники більш-менш схожі, але в даному випадку це дає щось на зразок чотирьох коронакриз за чотири квартали поспіль", - уточнив Блінов.

Таблиця "українського" формату економічних показників США рік-до-року: Олексій Блінов/Facebook

  • Економіка США завершила найтриваліший розвиток в історії в лютому і вступила в рецесію в результаті пандемії коронавірусу. США виділи на підтримку економіки кілька трильйонів доларів. У першому кварталі ВВП США впав на 4,8%. Рівень безробіття виріс із рекордно низького рівня 3,5% у лютому до 14,7% у квітні і 13,3% у травні.
  • За даними Світового банку, в 2020 році глобальна економіка скоротиться на 5,2% через пандемію COVID-19.
  • 10 червня Міністерство фінансів США, заявило, що американська економіка починає відновлюватися після різкого спаду через пандемію COVID-19.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини