RU

Економіка Китаю оживає: промвиробництво набирає обертів, роздріб зростає

15.09.2020, 14:02
Економіка Китаю оживає: промвиробництво набирає обертів, роздріб зростає - Фото
Ілюстративне фото: Kimimasa Mayama/EPA

Промислове виробництво Китаю в серпні прискорилося найшвидшими за вісім місяців темпами, в той час як роздрібні продажі зросли вперше цього року, що вказує на відновлення економіки і поліпшення попиту після кризи, викликаної COVID-19.

Як повідомляє Reuters, зниження капітальних інвестицій у січні-серпні в річному обчисленні також було стриманим завдяки заходам державного стимулювання економіки, проте влада як і раніше турбується про перспективи економіки через збільшення зовнішніх ризиків, зокрема через загострення відносин між США і Китаєм.

Зростання промислового виробництва в серпні проти того самого періоду попереднього року прискорилося до 5,6%, що стало найшвидшим приростом за вісім місяців, показали дані Національного бюро статистики у вівторок. Аналітики, опитані Рейтер, очікували зростання в 5,1% порівняно з 4,8% у липні.

Роздрібні продажі також зросли на 0,5% в річному обчисленні вперше після семи місяців спаду, перевищивши прогноз аналітиків про нульове зростання. У липні продажі впали на 1,1%.

  • COVID-19 вдарила по економіці Китаю раніше, ніж по інших країнах. Були введені жорсткі обмежувальні заходи. Через них у першому кварталі ВВП Китаю скоротився на 6,8% (р/р). Але і відновлюватися економіка КНР почала раніше, ніж в інших країнах. В кінці липня Fitch підвищило прогноз зростання китайської економіки на цей рік до 2,7% з очікуваних у червні 1,2%.
  • На частку КНР припадає 19% світового ВВП і 28% глобального виробництва. Довгий час країна була відповідальна за більш ніж 40% світового зростання. При цьому за останні роки Китай зіткнувся з уповільненням економіки.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини