RU

Економіці загрожує науково-технологічна криза, - Данилишин

08.10.2012, 16:49
Економіці загрожує науково-технологічна криза, - Данилишин - Фото
Богдан Данилишин
Українська влада повинна в терміновому порядку визначити стратегічні пріоритети державної підтримки розвитку науки і наукової діяльності. Так вважає екс-міністр економіки України Богдан Данилишин.

"Це дозволить забезпечити ефективне використання обмежених ресурсів з урахуванням реалій і викликів в умовах загострення фінансово-економічної кризи", - написав Данилишин на своїй сторінці в Facebook.

Екс-міністр вважає, що такими стратегічними напрямками можуть стати: наукове забезпечення антикризової соціально-економічної політики; наукові дослідження з проблем енергозбереження і використання нових джерел енергії; відновлення природного середовища; фундаментальні дослідження, які повністю або частково фінансуються за рахунок позабюджетних джерел (відомчі замовлення, міжнародні організації, гранти, підприємства та ін); наукові дослідження в галузі розробки та трансферу нових технологій, інновацій, модернізації промисловості, оновлення основних фондів (у тому числі в аграрному секторі економіки).

Данилишин вважає, що необхідно збільшити капітальні видатки на розвиток сфери академічної науки, виходячи з того, що ці витрати, як правило, стимулюють не тільки науковий пошук, але і так звані "інвестиційні" галузі промисловості - машинобудування, будівництво та ін.

"Частка ВВП, яка витратиться на наукові дослідження в Україні в 2,5-5 разів менше, ніж у провідних країнах світу. Витрати на наукові дослідження в розрахунку на одного вченого в Україні майже в три рази менше, ніж в Росії, в 18 разів - ніж у Бразилії, у 34 - ніж у Південній Кореї і більш ніж у 70 разів - ніж у США", - зазначив екс-міністр економіки.

"Недостатній рівень бюджетного фінансування наукових досліджень і зниження кількості фахівців у перспективі можуть загрожувати деінтелектуалізацією і детехнологізацією економіки України, а відповідно і зниженням рівня науково-технологічної безпеки економіки країни", - додав Данилишин.

Нагадаємо, Профспілка працівників академії наук України 10 жовтня планує провести пікет біля Кабміну та Адміністрації президента на знак протесту проти недофінансування діяльності НАНУ. За словами голови профспілки Анатолія Широкова, акція протесту пов'язана з тим, що уряд не виконує досягнуту 24 травня домовленість про поступове підвищення державних витрат на діяльність НАНУ і, зокрема, заробітну плату її співробітників. За його словами, в проекті держбюджету на 2013 рік фінансування НАНУ передбачено у розмірі 2 млрд. 540 млн.грн., але це становить лише 65% від потреб академії.

Досьє на Богдана Данилишина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини