RU

Економічні санкції ЄС проти Росії набудуть чинності 31 липня

30.07.2014, 10:04
Економічні санкції ЄС проти Росії набудуть чинності 31 липня - Фото
bb0ddbfc788963afec86be4aa24853bf.jpg
Економічні санкції Євросоюзу проти Росії набудуть чинності 31 липня. Про це йдеться в повідомленні прес-служби представництва ЄС в Україні.

"Комітет постійних представників (COREPER) досяг згоди про введення обмежувальних заходів Євросоюзом, враховуючи дії Росії в напрямку дестабілізації ситуації в східній Україні", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що для обмеження доступу Росії до ринків капіталу громадяни і компанії ЄС не можуть більше продавати або купувати нові облігації, акціонерні частки або інші подібні фінансові інструменти з терміном погашення більше 90 днів, випущені російськими державними банками, їх дочірніми компаніями або компаніями, які діють від їх імені. Також заборонені послуги, пов'язані з випуском таких фінансових інструментів, наприклад, брокерська справа.

"Крім того, було погоджено введення ембарго на імпорт і експорт зброї та подібного матеріалу з/в Росію. Воно стосується всіх одиниць, зазначених у спільному військовому списку ЄС. Під час зустрічі також було досягнуто згоди щодо заборони експорту товарів подвійного призначення і технологій для військового використання в Росію чи для російських кінцевих військових користувачів (з останнім списком можна ознайомитися у додатку до норми 428/2009)", - зазначили в представництві.

Крім того, компетентні органи країн-членів ЄС будуть надавати попередній дозвіл на експорт певних видів енергетичного обладнання та технологій в Росії. У ліцензії на експорт будуть відмовляти, якщо призначення продуктів буде полягати в пошуку і видобутку нафти на великій глибині, пошуку і видобутку полярної нафти та впровадженні в Росії проектів, пов'язаних зі "сланцевою нафтою".

"Заходи будуть застосовуватися до нових контрактів. Тепер ці обмеження будуть формально прийняті Радою шляхом письмової процедури. Вони набудуть чинності з дня після їх публікації в Офіційному журналі ЄС, запланованій на після обіду 31-го липня", - йдеться в повідомленні.

Також під час зустрічі Комітету постійних представників, яка відбулася 28 липня, було погоджено впровадження торгових та інвестиційних обмежень для Криму і Севастополя. Про це просили президенти і глави урядів або держав країн-членів ЄС під час саміту Євросоюзу, що відбувся 16 липня. Це стосується заборони здійснення нових інвестицій у такі сектори Криму і Севастополя: інфраструктурні проекти в сфері транспорту, телекомунікації та енергетику, а також інвестиції, пов'язані з видобутком нафти, газу і мінералів. Також не повинен здійснюватися експорт важливого обладнання для цих шести секторів; для таких угод не повинні надаватися фінансові послуги та послуги зі страхування.

Крім того, постійні представники погодили, що вісім осіб і три організації будуть додані в список, яким заборонений в'їзд або чиї рахунки заморожені - через, серед усього іншого, надання підтримки або отримання користі від рішень російських чиновників, відповідальних за дестабілізацію ситуації на сході Україна і незаконну анексію Криму. Таким чином, поки загальна кількість осіб і організацій, які потрапили під обмеження з боку ЄС, склала 95 чоловік і 23 організації.

Ці заходи набудуть чинності після їх формального прийняття Радою шляхом письмової процедури та їх публікації в Офіційному журналі ЄС, яка запланована на 30-е липня.

У представництві ЄС нагадали, що 87 осіб уже стали об'єктами обмежувальних заходів з боку ЄС: їм заборонено в'їзд, їх рахунки заморожені; також заморожені рахунки 20 організацій. У цей список входять 87 осіб і 9 організацій, відповідальних за дії, що порушують територіальну цілісність України. Також цей список містить 11 організацій в Криму і Севастополі, які були конфісковані або одержавши користь від передачі власності з порушенням українського законодавства.

Товари, які походять з Криму або Севастополя, не можуть імпортуватися в ЄС до тих пір, поки вони не отримають українські сертифікати.

Європейська Рада також попросила Європейський інвестиційний банк зупинити підписання нових операцій з фінансування в Росії; країни-члени, в свою чергу, координують свої позиції з Радою директорів Європейського банку реконструкції та було скасовано саміт ЄС-Росія; країни-члени вирішили не проводити регулярні двосторонні саміти з Росією. Крім того, були припинені двосторонні переговори з Росією з візових питань та щодо нового договору. Зараз відбувається повторна оцінка програм співпраці між ЄС і Росією з метою припинення впровадження двосторонніх і регіональних програм ЄС зі співробітництва.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини