RU

Економічне зростання в країнах Східної Європи скоротиться вдвічі

26.11.2008, 11:30

Економічне зростання в Східній Європі, враховуючи країни колишнього Радянського Союзу, скоротиться в 2009 році вдвічі порівняно з цим роком - до 3%. Такий прогноз озвучив Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Як повідомляє "K2Kapital", зокрема, економічне зростання в Росії сповільниться до 3,0 % з 7,3 %, у Центральній Європі і країнах Балтії - до 2,2 % з 4,3 %, в країнах Південно-Східної Європи - до 3,1 % з 6,5 %, а в країнах СНД і в Монголії - до 3,4 % з 7,3 %.

"Для підтримки зростання в довгостроковій перспективі 29 країнам, що є об'єктами інвестицій ЄБРР, потрібно продовжувати реформу корпоративного управління і реструктуризацію економіки і підвищувати конкурентоздатність", - сказав головний економіст банку Ерік Берглоф. Крім того, він рекомендує країнам різноманітити асортимент експортної продукції. Особливо це стосується держав, багатих природними ресурсами, таких як Росія і Казахстан.

Крім того, Європейський банк реконструкції і розвитку закликав одержувачів кредитів збільшити інвестиції в освіту, помітивши, що більшість із них не змогли повною мірою скористатися високоосвіченою робочою силою.

На минулому тижні ЄБРР повідомив, що планує інвестувати наступного року 7 млрд. євро ($8,8 млрд.).

Нагадаємо, ЄБРР засновано в 1991 році для допомоги колишнім країнам соціалістичного блоку в переході до ринкової економіки і розвитку приватного підприємництва.

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини