RU

Екологічний вибір. У ЄС вирішили продовжити термін експлуатації гаджетів

11.03.2020, 17:12
Екологічний вибір. У ЄС вирішили продовжити термін експлуатації гаджетів - Фото
Фото: pixabay.com

Європейська комісія прийняла план дій, який оголошено одним з основних етапів європейського екологічного курсу (European Green Deal). Його мета - привести економіку ЄС у відповідність із "зеленим" майбутнім.

Як повідомляє BBC, план дій представив у Брюсселі єврокомісар із навколишнього середовища Віргініюс Сінкявічюс. За його словами, сьогодні в ЄС лише 12% матеріалів і ресурсів повторно використовуються. Багато продуктів легко ламаються, їх не можна знову використовувати, відремонтувати або переробити. План має дозволити протягом наступного десятиліття подвоїти повторне використання ресурсів у ЄС.

Нові правила обмежують одноразове використання продуктів. Вони також забороняють знищення непроданих товарів, які можна використовувати.

Продавці повинні будуть надавати споживачам достовірну інформацію про тривалість експлуатації товарів та їх вплив на навколишнє середовище.

Єврокомісія також обіцяє протидіяти "запланованому старінню" - створенню товарів зі штучно обмеженим терміном служби.

До 2021 року у користувачів має з'явитися "право на ремонт". Воно буде, серед іншого, стосуватися мобільних телефонів, планшетів і ноутбуків. Користувачі повинні будуть мати можливість замінювати компоненти своїх девайсів, що вийшли з ладу.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини