RU

"Ефект доміно". Сайти світових ЗМІ та сервісів "поклав" всього один користувач

10.06.2021, 16:48
Фото: depositphotos.com

8 червня користувачі сайтів найбільших ЗМІ, музичних і розважальних ресурсів, інтернет-магазинів і форумів на довгий час були відрізаними від своїх улюблених платформ. Незабаром з'ясувалося, що проблема була в CDN Fastly, провайдера медіаконтенту, а тепер сплив і той факт, що все розпочалося через необережні дії лише одного користувача, повідомляє компанія в своєму блозі.

За словами старшого віцепрезидента Fastly з розробки й інфраструктури Ніка Роквелла, оновлення ПЗ, випущене минулого місяця, ненавмисно внесло помилку в платформу, а втручання клієнта в налаштування викликало ефект доміно, який паралізував роботу найбільших сайтів в Інтернеті.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

"Клієнт вніс зміну конфігурації, яка включала конкретні обставини, що спровокували помилку, через яку 85% нашої мережі відображали помилки", – сказав Роквелл. Компанія виявила збій протягом хвилини і відразу розпочала роботу, щоб вирішити проблему.

Мережа доставляння вмісту (CDN) – географічно розподілена мережева інфраструктура, що дозволяє оптимізувати доставляння вмісту кінцевим користувачам Інтернету. Провайдери використовують CDN для збільшення швидкості завантаження користувачами аудіо-, відео-, програмного, ігрового та інших видів цифрового вмісту.
  • Проблеми з відображенням контенту на багатьох сайтах, серед яких Spotify, CNN, Twitter, Amazon, Paypal, розпочалися в обід 8 червня і тривали приблизно півтори години. Сайти видавали повідомлення про помилку 503 ("сервіс недоступний") і повідомлення про те, що проблема виникла на Varnish cache server.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини