RU

Єдиний виробник урану в Україні переходить в режим "простою"

07.12.2020, 21:18
Єдиний виробник урану в Україні переходить в режим
Східний гірничо-збагачувальний комбінат (Фото: vostgok.com.ua)

Держпідприємство Східний гірничо-збагачувальний комбінат у період 7 – 14 грудня переходить в режим роботи "простій". Про це повідомляється на сайті компанії,  пише Цензор.Нет.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

У простій виводяться всі підрозділи ДП "СхідГЗК", окрім Дніпродзержинського хімічного заводу. За окремим графіком у зазначений період будуть працювати Смолінська та Новокостянтинівська уранові шахти.

На підприємстві зазначають, що режим "простою" вводять через систематичні затримки грошей з боку  ДП НАЕК "Енергоатом". У результаті чого на підприємстві немає можливості забезпечити уранове виробництво основними матеріалами, хімреагентами, запчастинами та забезпечити безпечне виконання виробничих завдань у підрозділах", – сказано в повідомленні.

Рішення про продовження або припинення простою буде прийматися відповідно до фінансово-економічної ситуації на підприємстві.

Східний гірничо-збагачувальний комбінат – єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату. Входить до Держконцерну Ядерне паливо. На СхідГЗК працює близько 5 000 людей, частина персоналу – шахтарі уранових шахт. Заборгованість за заробітною платою досягла вже 90 млн грн, а загальна сума неотриманих платежів за березень-квітень 2020 року становить 335,6 млн грн.


Читайте також: Стосується кожного: на Україну чекає уранова катастрофа. Поки її можна уникнути

  • Наприкінці листопада в.о. міністра енергетики Юрій Бойко заявляв, що уряд розглядає можливість передачі ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" держпідприємству НАЕК "Енергоатом". Бойко заявив про відсутність конфлікту між НАЕК і СхідГЗК.
  • Енергоатом недавно заявив, що не визнає претензії ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" з приводу невчасних розрахунків компанії за урановий концентрат, який НАЕК закуповує відповідно до довгострокового договору, укладеного в листопаді 2019 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини