RU

Єдиний центр і поліграф. Стартувала реформа держзакупівель: що зміниться

02.03.2020, 12:08
Єдиний центр і поліграф. Стартувала реформа держзакупівель: що зміниться - Фото
Дмитро Дубілет (Фото: прес-служба Кабміну)

Кабінет міністрів України запустив реформу, яка покликана зробити державні закупівлі більш прозорими та ефективними. Про це в Telegram-каналі повідомив міністр Кабміну Дмитро Дубілет.

Він зазначив, що з березня всі міністерства будуть закуповувати паливо, папір, канцелярію та офісне обладнання централізовано.

За словами Дубілета, це дозволить, по-перше, підвищити ефективність процесу, так як закупівлями будуть займатися ті, хто на них спеціалізується.

По-друге, періодично будуть тестувати на поліграфі людей, які приймають рішення щодо закупівель. "З мого досвіду в бізнесі, поліграф - дуже дієвий інструмент проти відкатів", - підкреслив Дубілет.

По-третє, держоргани будуть виступати "єдиним фронтом" у переговорах з підрядниками. На думку Дубілета, держбюджет буде економити більше на великих закупівлях.

Крім того, Кабмін планує до кінця року перевести майже всі закупівлі через єдиний центр, а також приєднати до проекту не тільки міністерства, але й інші органи виконавчої влади.

Дубілет зазначив, що централізація має привести до поліпшення якості, економії бюджетних коштів, а також зниження корупції.

Читайте також: Договірняки VS ProZorro: що змінить закон про оренду держмайна

Читайте російською: Единый центр и полиграф. Стартовала реформа госзакупок: что изменится

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини