RU

ЄБРР схвалив додатковий кредит на 567 млн ​​євро за програмою Зелені міста-2

01.10.2020, 14:25
ЄБРР схвалив додатковий кредит на 567 млн ​​євро за програмою Зелені міста-2 - Фото
ЄБРР (фото – пресслужба ЄБРР)

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) схвалив виділення додаткових 567 млн ​​євро кредитів у рамках другого вікна програми Зелені міста-2, що збільшує її розмір до 1,1 млрд євро, повідомляє Інтерфакс-Україна.

В цілому, загальний розмір програми складе 1,1 млрд євро, її розмір з урахуванням коштів інших донорів збільшиться до 1,65 млрд євро.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

В рамках програми Зелені міста ЄБРР надає містам-партнерам підтримку в розробці і реалізації плану дій (Green City Action Plan) і допомогу у визначенні інвестиційних програм і отриманні донорської допомоги. Зокрема, в дорожніх картах прописуються заходи щодо поліпшення муніципальної інфраструктури, якості повітря, чистоти і доступності земельних і водних ресурсів, зелених зон.

Пілотні програми були реалізовані в Грузії, Вірменії та Молдові, після чого програма була затверджена радою директорів восени 2016 року.

Першим учасником її від України став Львів, який зміг залучити 20 млн євро для комунального підприємства Зелене місто на будівництво заводу з переробки відходів і рекультивації Грибовицького полігону.

До програми приєдналося 42 міста, зокрема п'ять з України: Хмельницький, Кривий Ріг, Київ, Львів та Маріуполь. Планується збільшити загальну кількість міст у програмі до сотні.

ЄБРР, зокрема, на початку вересня схвалив виділення 28,5 млн євро на вирішення проблеми сміття в Хмельницькому. На 18 листопада планується розгляд на раді директорів банку кредиту на 140 млн євро Київтеплоенерго, а на 2 грудня – 15 млн євро Львівводоканалу.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини