RU

ЄБРР погіршив прогноз падіння української економіки

01.10.2020, 15:06
ЄБРР погіршив прогноз падіння української економіки - Фото
ЄБРР (фото – пресслужба ЄБРР)

Падіння реального ВВП України в 2020 році складе 5,5%, а відновлення економіки в 2021 році сповільниться до 3%. Такий прогноз опублікував Європейський банк реконструкції і розвитку, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Ще в травні ЄБРР прогнозував падіння українського ВВП у 2020 році на 4,5%. Тоді ж банк прогнозував більш оптимістичне зростання економіки України в 2021 році – 5%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

"Ризики зниження залишаються значними, відбиваючи невпевненість щодо майбутнього соціального дистанціювання, а також виконання зобов'язань з проведення політичних і структурних реформ в надзвичайно складний час" – відзначають в ЄБРР.

У банку вважають, що зберегти макроекономічну стабільність Україні допомогла співпраця з МВФ і "надійна грошово-кредитна політика". У той же час експерти відзначили, що пандемія COVID-19 привела до спаду і відтоку інвестицій в більшості галузей економіки.

За прогнозами ЄБРР, в 2021 році реальний ВВП України все ще буде на 1,6% менше докризового. Вийти на докризовий рівень економіка України зможе тільки до кінця 2022 року.

У ЄБРР відзначають, що їх прогнози мають вагому частку невизначеності. Наприклад, багато що залежить від того, чи введуть країни знову жорсткий карантин і як на ситуацію з COVID-19 будуть реагувати люди.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини