RU

Є перший мільярд. Хто отримує і чому відмовляють у "доступних кредитах"

06.07.2020, 18:33
Є перший мільярд. Хто отримує і чому відмовляють у
Ігор Петрашко (Фото: прес-служба Мінекономрозвитку)

За минулий тиждень у рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%" уповноважені банки видали 135 нових кредитів на загальну суму понад 281 млн грн. Загальна сума виданих кредитів перевищила 1,09 млрд грн, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

"Всього, за станом на 6 липня 2020 року, вже видано тисячу тридцять чотири кредити на загальну суму понад 1 млрд грн. Кожну шосту заявку вже конвертовано в кредит, майже 3000 ще на розгляді", - зазначив глава Мінекономіки  Ігор Петрашко.

У міністерстві зазначають, що за останні кілька тижнів динаміка програми значно пожвавилася за рахунок рефінансування раніше отриманих кредитів.

Минулого тижня вступило в силу рішення уряду про спрощення умов участі в програмі. Зокрема, пом'якшено вимоги до обов'язкової прибутковості бізнесу, що діє, знято обмеження за напрямками використання коштів і на максимальну суму кредиту.

Як зазначив у Facebook заступник міністра економіки Дмитро Романович, останні зміни в програмі дозволили істотно наростити кредитування.

"До початку червня ми мали 500+ кредитів, а сьогодні ця цифра вже вдвічі більша", - підкреслив він.

Що стосується відмов, то їх, за словами заступника міністра, 2117. Основні причини: недостатня кредитоспроможність; ділова репутація; невідповідність критеріям державної допомоги.

У відсотковому відношенні серед усіх претендентів на участь у програмі: 15% - видали кредит; 50% - на розгляді; 35% - відмова.

Коментуючи головні причини відмов, Романович зазначив: "Багато підприємців, які хочуть скористатися програмою, аж ніяк уже не є мікро- або малим бізнесом. А програма спрямована допомогти саме цьому сегменту".

"Кожен шостий реальний заявник (із пакетом документів, а не з питаннями) отримує кредит. І банки-партнери, і підприємці, й уряд разом відпрацьовуємо реалізацію програми. Програма "жива"- ми постійно її вдосконалюємо. Через коронакризу з'явилися відповідні антикризові інструменти, потім, маючи зворотний зв'язок, ми вносили ряд змін для полегшення доступу", - зазначив заступник міністра.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини