RU

Дві третини фінкомпаній перебувають у "сплячому" режимі і не ведуть діяльність – НБУ

10.06.2021, 14:35
Дві третини фінкомпаній перебувають у
Нацбанк України (Фото: depositphotos.com)

Дві третини з 1400 фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців на небанківському фінансовому ринку не ведуть активну діяльність. Про це йдеться в звіті НБУ про моніторинг небанківського фінринку за перший квартал 2021 року.

Найбільша частка "сплячих" установ серед фінкомпаній-гарантів і фінкомпаній-лізингодавців. Частка активних підприємств становить лише 6% і 2% відповідно, йдеться в звіті.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

7% фінкомпаній, ломбардів та лізингодавців (104 з 1400) не подали НБУ звітність за перший квартал 2021 року, що є їхнім базовим обов'язком.

Ще 5% компаній подали звітність з порушеннями – не в повному обсязі або з некоректною інформацією.

19 фінкомпаній і 6 ломбардів – не дотримувалися нормативу власного капіталу за підсумками першого кварталу 2021 року. Їм потрібна докапіталізація на суму 118 млн грн.

Фінансові компанії в першому кварталі уклали майже 4 млн кредитних договорів на загальну суму близько 27 млрд грн (зростання на 17% проти першого кварталу 2020 року). Кредитування ломбардів склало 4,2 млрд грн (зростання на 5% до показників першого кварталу 2020 року).

НБУ в червні вперше застосував заходи впливу до фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців: тимчасово призупинив дію ліцензій 36 учасників ринку за неподання звітності за перший квартал. Захід впливу застосований до 19 фінкомпаній, 13 ломбардів і 4 лизингодавців.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини