RU

Дуров залучив $1 млрд: серед інвесторів може бути держфонд РФ. Що кажуть у Telegram

23.03.2021, 19:35
Дуров залучив $1 млрд: серед інвесторів може бути держфонд РФ. Що кажуть у Telegram - Фото
Фото: depositphotos.com
доповнено

Telegram розмістив облігацій більше ніж на $1 млрд серед "найбільших і найбільш далекоглядних у світі інвесторів". Про це  написав засновник месенджера Павло Дуров у своєму каналі.

За його словами, гроші дозволять Telegram незалежно продовжувати глобальний розвиток, зберігши свої цінності, а також допоможуть реалізувати стратегію монетизації, про яку Дуров розповів наприкінці 2020 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"Як я сказав під час запуску Telegram майже 8 років тому, кінцева мета Telegram – стати фінансово стійким проєктом, що слугуватиме людству десятиліття (або століття) в майбутньому. Сьогоднішні новини – ще один крок до цієї мети", – зазначив підприємець.

Раніше сьогодні державна холдингова компанія ОАЕ Mubadala Investment Company повідомила, що інвестує в Telegram $75 млн в обмін на 5-річні конвертовані облігації компанії. Ще $75 млн месенджер Дурова отримає від Abu Dhabi Catalyst Partners.

Газета Вєдомости з посиланням на Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) повідомила, що держфонд взяв участь в інвестиціях у конвертовані облігації Telegram разом із фондом з ОАЕ Mubadala. Також про те, що в партнерстві з Mubadala в месенджер Дурова вклався російський фонд РФПІ,  написав Forbes із посиланням на представника фонду.

Як  зазначив Інтерфакс, Mubadala – традиційний партнер РФПІ. Його представник підтвердив журналістам, що РФПІ брав участь в інвестиції в Telegram спільно з Mubadala, не уточнивши розмір вкладень.

На сайті РФПІ зазначено, що Фонд створено в 2011 році за ініціативи президента й голови уряду РФ. У всіх угодах РФПІ "виступає співінвестором разом із найбільшими міжнародними інвесторами, відіграючи роль каталізатора в залученні прямих інвестицій у Росію".

У свою чергу в Telegram заперечують інвестиції з боку урядового фонду Росії. Віцепрезидент Telegram Ілля Перекопський  повідомив The Bell, що РФПІ не вкладав свої гроші в облігації компанії.

За даними The Bell, попит на бонди Telegram був не таким вражаючим, як очікувалося, а гроші виявилися досить дорогими: ставка в результаті склала 7% за орієнтиру – 5-7%. Значну частину коштів компанія витратить на погашення боргу.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский, Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини