RU

Дубінський з колегами заступилися за власників банків, що лопнули

13.02.2020, 16:12
Дубінський з колегами заступилися за власників банків, що лопнули - Фото
Олександр Дубінський (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Депутати Верховної Ради на чолі з народним депутатом Олександром Дубінським звернулися до Конституційного суду з проханням дозволити забезпечення позову шляхом зупинення рішень Національного банку і Фонду гарантування вкладів. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Згідно з поданим поданням, депутати хочуть, щоб суд визнав незаконними положення, що забороняють судове  припинення рішень Фонду гарантування вкладів і НБУ, в тому числі пов'язаних з тимчасовою адміністрацією або ліквідацією банків.

Якщо КСУ підтримає подання нардепів, суди зможуть накладати арешти на майно неплатоспроможних банків і Фонду гарантування.

Депутати також просять визнати незаконною заборону на забезпечення позову шляхом зупинення рішень НКРЕКП щодо встановлення тарифів на електроенергію і газ і зупинки рішень конкурсної комісії з відбору членів НКРЕКП.

На думку авторів подання, право на забезпечення позову не може бути обмежене, оскільки це вступає в протиріччя зі статтями 22 і 55 Конституції України.

  • У серпні 2019 року Фонд продав перший мегапул з невикуплених раніше активів 10 банків-банкрутів за 91,96 млн грн. Початкова ціна становила 459,7 млн ​​грн.

Читайте також: З ніг на голову. Як невеликий "зомбі-банк" може перевернути справу ПриватБанку. Розбір

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини