Дубілет заявив про перші перемоги в боротьбі з рейдерством

05.09.2019, 14:44
Дубілет заявив про перші перемоги в боротьбі з рейдерством - Фото
Дмитро Дубілет (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Дані про юридичних осіб тепер публікуються в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодня, а не щотижня. Про це у Facebook написав міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет.

"Міні-перемога-1. Ми домоглися того, що відкриті дані про юридичних осіб (ЄДР) почали публікуватися щодня, а не щотижня", - написав Дубілет.

Він пояснив, що це важливо, тому що часто рейдерство виражається в тому, що у компанії раптом змінилися власник або директор в той час, як реальні власники про це нічого не знають. В Україні є кілька компаній, які дозволяють безкоштовно відстежувати такі зміни - OpenDataBot, ПриватБанк, YouControl, Liga (ContrAgent, - ред.), Vkursi.

"І якщо раніше жертва рейдерства могла дізнатися про несподівані зміни в своїй компанії з запізненням до тижня (за цей час компанію можуть"віджати " ще більше - забрати активи, перепродати і т.д.), то тепер затримка буде до одного дня", - підкреслив Дубілет.

Він рекомендує власникам бізнесу безкоштовно підписатися на один з цих сервісів, щоб "спати трохи спокійніше".

Дубілет також повідомив, що інформування про зміну даних тепер працює для всіх компаній, а не тільки для передплатників. "OpenDataBot тепер розсилає СМСки за всіма, по кому відбулися зміни (телефон береться з того ж ЄДР, тому важливо, щоб там були реальні контакти), а ПриватБанк - по усіх своїх клієнтах", - додав Дубілет.

Другою міні-перемогою він назвав запуск можливості подавати скарги в Антирейредскую комісію в електронній формі через iGov.

За його словами, тепер не потрібно наймати юристів для підготовки великого пакету документів і чекати його розгляду. Досить заповнити форму на iGov. "яку майже неможливо заповнити так, щоб її відхилили за формальними ознаками". Дубілет також зазначив, що її можна заповнити навіть без юристів, і вона надходить в роботу комісії миттєво.

"Таким чином, якщо у когось віджали бізнес, то тепер бізнесмени: 1. Можуть дізнатися про це набагато раніше. 2. Оперативно подати скаргу в комісію, яка майже відразу може провести засідання і "відкотити "шахрайську угоду", - написав Дубілет.

    Ольга Коптева
    Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

    Комментарі

    Останні новини

    СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю