ДТЕК запропонував Центренерго купувати вугілля за формулою Роттердам+

08.07.2020, 18:10
ДТЕК запропонував Центренерго купувати вугілля за формулою Роттердам+ - Фото
Зміївська ТЕС, Центренерго (фото: Depositphotos.com)

ТОВ "Д.Трейдінг" (входить у  ДТЕК) запропонувало  ПАТ "Центренерго" купувати вугілля за формулою Роттердам+, але Центренерго не влаштовує умова 100% передоплати. Про це сказав в.о. генерального директора Центренерго Олександр Корчинський за підсумками наради в Міністерстві енергетики.

За його словами, 6 червня на нараді з представниками компанії ДТЕК у Міненерго в.о. міністра енергетики  Ольга Буславець доручила Центренерго розглянути "можливість закуповувати енергетичне вугілля у вітчизняних виробників за конкурентними цінами".

А сме - у ТОВ "ДТЕК Добропіллявугілля", що входить у холдинг ДТЕК і шахти якого виведено у стан простою.

"Комерційна пропозиція, яку ми отримали сьогодні вранці, неприйнятна для Центренерго за кількома принциповими позиціями, зокрема, через умову передоплати. Ніякого фінансового тиску на державне підприємство бути не може! Сьогодні, 8 липня, під час дискусії нам вдалося зблизити позиції, а процес переговорів нарешті перейшов у конструктивне русло", - зазначив Корчинський.

За словами керівника Центренерго, Д.Трейдінг запропонувало ціну 1650 грн за тонну енергетичного вугілля. Він підкреслив, що ціноутворення є формульним і буде залежати від індексу API 2 з урахуванням курсу долара на момент поставки. Ця умова є стартовою для початку другого етапу переговорів.

Корчинський підкреслив, що зараз найбільшою перешкодою у переговорах є вимога представників ДТЕК про 100% попередньої оплати за відвантажене вугілля.

"Переговори з ДТЕК тривають. Ми купуємо вугілля у державних шахт на умовах подальшої оплати і йдемо з випередженням графіка платежів: із передбачених у липні 120 млн грн вже погашено 80 млн грн. Не розумію, чому Центренерго має надавати приватній компанії вигідніші умови. До того ж повна передоплата вимагатиме від Центренерго залучення додаткових оборотних коштів, яких у нас просто немає. Нагадаю, що непрацююче державне підприємство Енергоринок досі має борг перед Центренерго у понад 1,4 млрд грн", - підкреслив Корчинський.

Генеральний директор Д.Трейдінг Віталій Бутенко  повідомив Інтерфакс-Україна, що ДТЕК проводить переговори з Центренерго про постачання вугілля за ціною, яка майже на 10% нижче газової альтернативи.

"Ми надали нашу пропозицію з поставки вугілля на ТЕС Центренерго, яка, на наш погляд, є конкурентною і дуже цікавою: вона базується на прозорих правилах ціноутворення, на імпортній альтернативі", - сказав він.

"Ця пропозиція дає можливість закуповувати вугілля на 20% нижче, від того, що вони зараз платять державним вугільним підприємствам, і майже на 10% нижче, ніж вони платять за газ", - підкреслив Бутенко.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю