RU

ДТЕК Ахметова отримав 275 млн грн штрафу за маніпуляції на Бурштинському енергоострові

16.12.2020, 13:08
ДТЕК Ахметова отримав 275 млн грн штрафу за маніпуляції на Бурштинському енергоострові - Фото
Бурштинський енергоострів (Фото: преслужба ДТЕК)

Антимонопольний комітет оштрафував компанії з групи ДТЕК Ріната Ахметова  – ДТЕК Західенерго і Д.Трейдінг, які працюють в торговельній зоні "Острів Бурштинської ТЕС", на 275,2 млн грн за зловживання монопольним становищем. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Комітет встановив, що з 29 липня 2019 року ДТЕК Західенерго зменшувала в заявках на продаж електроенергії в сегменті "ринок на добу вперед" (РДВ) обсяги пропонованої електроенергії в години мінімального навантаження. Це призвело до збільшення обсягу продажу електроенергії ДТЕК Західенерго в сегменті "балансуючий ринок" за вищими цінами.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Також компанія встановлювала в заявках на продаж електроенергії на РДВ завищені і економічно необгрунтовані ціни в години максимального навантаження. Такі дії було неможливо вчинити без збереження значних часток ДТЕК Західенерго, пояснили в АМКУ.

Дана практика стала можливою завдяки сприянню компанії Д.Трейдінг, яка обмежувала доступ імпортованої зі Словаччини електроенергії в торгову зону "Острів Бурштинської ТЕС".

Д.Трейдінг протягом липня-жовтня 2019 року викуповувала більшу частину пропускної здатності, що призвело до зниження частки імпортованої електроенергії і, відповідно, до збільшення частки ДТЕК Західенерго на території Бурштинського енергоострова.

Вигоду від цих дій отримувала Д.Трейдінг, встановлюючи в двосторонніх договорах прив'язку ціни на електроенергію до цін, які формувалися на РСВ.

"Постраждалими від таких дій енергокомпаній стали всі, хто живе або працює на території енергоострова. Бізнес безпосередньо отримував вищі тарифи, що погіршувало його конкурентоспроможність", – йдеться в повідомленні АМКУ.

Згідно з рішенням комітету, ДТЕК Західенерго оштрафований на 176 млн грн, Д.Трейдінг – на 99,2 млн грн.

"Острів Бурштинської ТЕС" – особлива зона на Заході України, розташована в Івано-Франківській, Львівській і Закарпатській областях. Ця територія об'єднана з європейськими енергосистемами, але від'єднана від решти України. Близько 90% електроенергії на Бурштинському острові виробляє ДТЕК Західенерго.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини