RU

Другу "вишку Бойка" назвали "Незалежність"

19.06.2012, 16:35
Другу
Фото: blackseagas.com
ДАТ Чорноморнафтогаз назвав другу самопідйомну плавучу бурову установку "Незалежність". Підприємство підвело підсумки конкурсу на краще ім'я для нової бурової.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-служба компанії, конкурс проходив з 3 по 15 травня. За цей час в Чорноморнафтогаз надійшло 214 пропозицій.

Журі Чорноморнафтогазу зупинило свій вибір на назві "Незалежність" ("Независимость"). Його автор - 15-річна школярка Наталія Лехман з Миколаївської області.

За краще ім'я для другої СПБУ журі конкурсу вирішило нагородити Наталю Лехман персональною стипендією на перші два роки її навчання у ВНЗ. У Чорноморнафтогазі вирішили, що переможниці самій вирішувати, яку професійну кар'єру вона обере, і готові підтримати її в будь-якому виборі.

Нагадаємо, перша з двох придбаних Чорноморнафтогаз в минулому році СПБУ - "Петро Годованець" - названа на честь піонера нафтогазорозвідки на шельфі Чорного моря Петра Петровича Годованця, який брав участь у відкритті всіх великих родовищ на чорноморському і азовському шельфі.

Як відомо, з новими самопідіймальними плавучими буровими установками Чорноморнафтогаз пов'язує плани по значному збільшенню видобутку природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів і зниження залежності України від імпортних енергоносіїв. Якщо СПБУ "Петро Годованець" приступила до робіт на шельфі Чорного моря 1 червня, то друга закуплена СПБУ заступить на вахту в наступному році.

Дві морські бурові установки в минулому році Чорноморнафтогаз придбав на тендері за ціною $400 млн. кожна. У першому тендері Чорноморнафтогазу взяли участь тільки дві пов'язані між собою фірми. Повідомлялося, що ціна установки виявилася на $150 млн. вище, ніж у виробника. У другому тендері взяли участь три посередника. За наявними даними, ринкова ціна другої установки також коливається близько $200 млн. Переможцем виявилася Ризька судноверф з ціною близько $400 млн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини