Друг Путіна поставляє "оборонці" Росії українську сировину. Схеми

18.10.2019, 10:07
Друг Путіна поставляє
Олег Дерипаска (Фото: скріншот відео)

Компанія Дерипаски видобуває в Україні кварцит для потреб російської "оборонки"

"Дочка" компанії Rusal російського олігарха Олега Дерипаски видобуває в Україні кварцит, який вивозить в Росію. Про це йдеться в розслідуванні проекту "Схеми: Корупція в деталях".

Як зазначається в матеріалі, Україна остаточно так і не припинила торгувати з державою-агресором. Незважаючи на формальний вихід росіян з українського бізнесу, деякі з них залишилися працювати тут під цілком легальним прикриттям. Серед них - наближений до президента Росії Володимира Путіна олігарх Олег Дерипаска, який з травня 2018 року перебуває під санкціями РНБО.

Як встановили "Схеми", СБУ сприяла його фірмам в обході санкцій - і тепер український високоякісний кварцит не просто вивозиться вагонами в Росію, а й потрапляє в систему російського оборонного комплексу для виробництва російської зброї.

Йдеться про кіпрську компанію United Company Rusal Silicon Limited ( "дочка" холдингу Rusal). Компанія з 2011 року є власником Глухівського кар'єра кварцитів.

За даними журналістів, щотижня на російські заводи відправляють сотні тонн кварциту, що становить майже весь річний обсяг видобутку. Зате українським підприємствам кар'єр продає тільки невеликі обсяги, в основному - дрібний щебінь.

У 2018 році український кварцит купили два російських підприємства. Одне з них Кремній-Урал, яке належить Дерипасці. Майже половина добутих кварцитів поїхала на Новолипецький металургійний комбінат іншого російського олігарха - Володимира Лісіна.

У компанії Кремній-Урал підтвердили співавторам розслідування з РФ, що є учасниками програм державного оборонного замовлення Росії.  Зокрема, один з "клієнтів" компанії - Конструкторське бюро приладобудування імені Шипунова.  Це одна з провідних організацій оборонного комплексу Росії.

  • Дерипаска і його бізнес потрапили до списку санкцій Америки 6 квітня 2018 року.  Олігарх вважається причетним до справи про втручання Росії в президентські вибори в США.  Як заявив тоді американський міністр фінансів Стівен Мнучіч, "російські олігархи більше не будуть розглядатися окремо від діяльності їх уряду".
  • В кінці січня поточного року санкції проти компаній Дерипаски - En+, UC Rusal і Євросибенерго - були скасовані.
  • Через санкції статки бізнесмена скоротилися, за словами його адвоката, на $7,5 млрд, або на 81%.  Це означає, що статок Дерипаски скоротився більш ніж в п'ять разів і становить лише $1,8 млрд - в два рази менше, ніж оцінює Forbes.

Читайте російською: Друг Путина поставляет "оборонке" России украинское сырье - Схемы

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы