RU

"Драконівські штрафи" за прострочені кредити. Рада унормувала сферу мікрокредитування

15.09.2020, 17:35
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №1109 "Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій". "За" проголосували 310 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, мета документа - нормування сфери мікрокредитування і підвищення якості системи кредитних історій фізичних осіб.

Для цього в закон "Про споживче кредитування" внесли кілька змін. Найголовніше - це поширення дії закону на невеликі кредити, що відповідають наступним критеріям:

- розмір кредиту не перевищує мінімальної заробітної плати (на сьогодні - 5000 грн);

- термін сплати - не менше 1 місяця.

Крім того, одночасне застосування штрафу та пені за порушення споживачем зобов'язання за договором заборонено.

Законопроект пропонує вирішити проблему "драконівських штрафів" за допомогою ліміту на розмір стягнення з боржника (суми штрафів, пені, процентної ставки, інших платежів). Максимальну суму пропонують обмежити подвійним розміром кредиту. Тобто якщо розмір позики становить одну мінімальну зарплату (5000 грн), максимальна сума платежів не зможе перевищувати 10 000 грн.

Законопроект зобов'язує фінансові компанії "зливати" дані за кожною кредитною угодою в бюро кредитних історій (БКІ). Причому в найкоротші терміни, не пізніше наступного робочого дня після укладення договору. Згода споживача на передачу інформації за кредитом буде обов'язковою умовою для надання кредиту.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини