RU

ДПС підтримала нову систему збору акцизів на тютюн і алкоголь

05.02.2013, 17:48
ДПС підтримала нову систему збору акцизів на тютюн і алкоголь - Фото
d8345be2da66b946f170efc71e3dfd76.jpg
Державна податкова служба України підтримує нову систему збору акцизів з тютюнових та алкогольних виробів, яка була введена місяць тому Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів" (№5503). Про це газеті Урядовий кур'єр повідомила директор департаменту оподаткування юридичних осіб Державної податкової служби України Лілія Павелко.

"Державна податкова служба підтримує ці зміни, оскільки вони руйнують схеми мінімізації акцизного податку, застосовують однаковий підхід в оподаткуванні до всіх платників податків". Крім того, мета підвищення ставок - забезпечити таку систему оподаткування, яка не буде заохочувати споживачів переключатися на дешеві тютюнові вироби або їх замінники у відповідь на підвищення ставок акцизу", - заявила Павелко.

При цьому, за її словами, податкова не бачить підстав для зростання контрабанди сигарет і алкогольних напоїв з сусідніх країн в Україну в зв'язку з новою акцизною системою. "У Росії, Білорусі, Молдові з цього року також передбачається суттєве підвищення акцизів на тютюнові вироби, що не дасть можливості притоку нелегальних сигарет в Україну", - зазначила Павелко.

У свою чергу голова комітету Верховної Ради з податкової і митної політики Віталій Хомутиннік вважає, що проведене підвищення акцизів на тютюнові та алкогольні вироби відповідає загальносвітовим тенденціям. Зокрема, в Євросоюзі відповідно до Директиви "Про зближення оподаткування сигарет" з 2014 року також повинен вирости мінімальний акциз на сигарети. У Росії акциз з кожної пачки сигарет вже виріс з 7 до 10 рублів і введена індексація акцизу на 2013-2015 рр., відзначив депутат.

За словами першого заступника голови комітету Верховної Ради з податкової і митної політики Оксани Продан, акцент на специфічній частині акцизу у формі фіксованої ставки на одиницю продукції (1000 шт. сигарет) більш виправданий з урахуванням зручності в адмініструванні та вигідним з фіскальної точки зору. "Адвалорна частина акцизу складніша і дорожча в адмініструванні, дозволяє зменшувати податкові платежі шляхом маніпулювання цінами, а отже і стимулює корупцію в податковій сфері", - пояснює Продан.

Виробники алкогольної та тютюнової продукції з розумінням поставилися до згаданих законодавчих змін. У той же час компанії просили уряд посилити боротьбу з підробленими сигаретами, а також дозволити їм займатися благодійністю.

Нагадаємо, за новою системою, збільшена специфічна ставка акцизу і мінімальне акцизне податкове зобов'язання (які не залежать від ціни сигарет) при одночасному зменшенні впливу адвалорної (відсоток від ціни) складової акцизу. Також підвищені ставки акцизу на тютюнову сировину, тютюнові відходи, нюхальний і жувальний тютюн. Крім того, підвищено акцизи на пиво і алкогольні напої - з урахуванням інфляції і введена авансова сплата акцизу виробниками тютюнових виробів - ще на стадії придбання акцизних марок.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини