RU

Доступні кредити. НБУ призначив дату першого аукціону своп процентної ставки

26.06.2020, 15:20
Доступні кредити. НБУ призначив дату першого аукціону своп процентної ставки - Фото
Національний банк України (Фото: Юлія Березовська прес/центр НБУ)

Національний банк України проведе серед банків перший аукціон своп процентної ставки 2 липня, повідомляє прес-служба НБУ.

Регулятор нагадує, що вводить цей інструмент уперше. "Він дає можливість банкам "хеджувати", тобто, зменшувати їх процентні ризики, і це додасть їм стимулів для пожвавлення інвестицій та довгострокового кредитування", - відзначають у НБУ.

Заявку на участь в аукціоні можна подати до 12:00 2 липня через функціонал FX Trading торгової системи Refinitiv або IB Chat системи Bloomberg. Результати аукціону стануть відомі в той же день о 17:00.

Мінімальна сума заявки банку - 10 млн грн. Загальний обсяг аукціону - 2 млрд грн. Один банк може подати не більше 5 заявок.

Економічний зміст операції в НБУ пояснюють так: банк надає заявку на "отримання" певної суми умовного кредиту під фіксовану процентну ставку. Якщо заявку буде задоволено, тоді банк "надає" Нацбанку аналогічну суму умовного кредиту, але під плаваючу процентну ставку, що розраховується на основі Українського індексу міжбанківських ставок овернайт UONIA і, відповідно, відображає ринкові умови. Обидва умовних кредити мають не тільки однакові суми, а й однакові дати погашення і дати сплати відсотків. У визначений термін відбуваються розрахунки сторін із розрахунку різниці процентних платежів.

У НБУ уточнюють, що своп процентної ставки дозволить банкам зафіксувати ставку за кредитами на довгий період на одному рівні та "застрахувати" їх від змін вартості ресурсів. Це, в свою чергу, буде сприяти розгортанню довгострокового кредитування в гривні.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини