RU

"Доступні кредити". Мінфін планує змінити програму "5-7-9%"

31.03.2021, 12:40
Сергій Марченко (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Міністерство фінансів розглядає варіанти змін параметрів програми доступних кредитів 5-7-9%. Про це в інтерв'ю LIGA.net повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

"На мій погляд, антикризова версія "5-7-9" йде типовим шляхом будь-якого тимчасового інструменту – відбувається його викривлення", – сказав міністр.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За словами Марченка, рефінансування старих кредитів, поповнення оборотних коштів повинні були дати бізнесу можливість перевести подих під час кризи.

"Думаю, зараз потрібно повертатися до пріоритетного завдання – розвиток бізнесу, створення нових робочих місць", – підкреслив він.

Марченко уточнив, що Мінфін не має наміру встановлювати обмеження за галузями.

"Я думаю, не варто чіпати антикризові рішення. А ось рефінансування старих боргів потрібно переглянути. – сказав міністр. – У бізнесу був рік часу: хто не зміг скористатися цією допомогою – що ж, кредитування економіки не входить до завдань держави".

  • 29 грудня 2020 року Кабінет міністрів прийняв постанову про внесення змін до державної програми "Доступні кредити 5-7-9%". Згідно з рішенням уряду, програмою тепер можуть скористатися середні підприємства з річним доходом до 20 млн євро.
  • 24 лютого 2021 року Кабмін збільшив вдвічі – з 200 000 євро до 400 000 євро – максимальну суму державної допомоги-компенсації за програмою "Доступні кредити 5-7-9%".
  • За даними Мінфіну, з моменту старту програми "5-7-9%" уповноважені банки видали 11 706 кредитів на суму 29 млрд грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский, Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини