RU

Дорога електроенергія. Слідом за Пінчуком привіт Ахметову передав АрселорМіттал

08.05.2020, 11:49
Дорога електроенергія. Слідом за Пінчуком привіт Ахметову передав АрселорМіттал - Фото
Фото: прес-служба АМКР

Металургійні заводи АрселорМіттал в Європі платять за електроенергію в 2-3 рази дешевше, ніж підприємство компанії в Україні. Про це сказано в заяві АрселорМіттал Кривий Ріг.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Компанія вважає, що ціна на електроенергію в Україні завищена і не відображає світовий тренд зниження цін на сировину та енергоресурси. АМКР підкреслює, що істотні витрати за цією статтею негативно позначаються на собівартості продукції підприємства.

У повідомленні наголошується, що висока ціна на електроенергію стає критичним фактором для української металургійної галузі, робота якої зараз істотно ускладнена у зв'язку із падінням цін на металопрокат, а також зниженням кількості продажів в умовах пандемії коронавірусу.

"У компанії АрселорМіттал, як міжнародної корпорації, є можливість проаналізувати ціни на основну сировину та енергоресурси в різних країнах світу. Якщо порівняти ціни на електроенергію в Україні та в країнах Європейського союзу, то підприємства АрселорМіттал в Європі закуповують електроенергію в 2-3 рази дешевше, ніж національні виробники в нашій країні (з урахуванням супутніх витрат на доставку)", - підкреслив Олег Айко, начальник управління закупівлі сировини та енергоресурсів адміністрації з постачання АМКР.

За його словами, український ринок електроенергії знаходиться поза світовим трендом, і з кінця квітня спостерігається навіть зростання на РДВ (ринок на добу вперед).

"Така ситуація ставить вітчизняну металургію в неконкурентне становище на світовому ринку порівняно з іншими сталевиробниками", - додав Айко.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

За даними АМКР, щомісяця метпідприємство споживає від 300 до 340 млн кВт/г залежно від обсягів виробництва і графіків завантаження основних агрегатів.

"Компанія АрселорМіттал, найбільший іноземний інвестор у країні, закликає уряд України врегулювати ситуацію з неринковими підходами до ціноутворення електроенергії. Це вже завдало шкоди промисловості і ставить під загрозу плани з виходу з кризи, а також може спровокувати подальше скорочення промислового виробництва в АрселорМіттал Кривий Ріг", - сказано в заяві.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Читайте російською: Дорогая электроэнергия. Вслед за Пинчуком привет Ахметову передал АрселорМиттал

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини