RU

Допомога від ЄС на 1,2 млрд євро: Зеленський підписав закон про ратифікацію кредиту

14.09.2020, 17:01
Допомога від ЄС на 1,2 млрд євро: Зеленський підписав закон про ратифікацію кредиту - Фото
Володимир Зеленський (Фото: прес-служба президента)

Президент України  Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію меморандуму та кредитної угоди між Україною і Європейським Союзом про отримання макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

"Залучений кредитний ресурс буде направлено на підтримку макроекономічної стабільності, платіжного балансу та реалізацію реформ", - йдеться в повідомленні.

Україна отримає кредит під зобов'язання продовжити реформування системи медичних закупівель, судової системи, структури державного та корпоративного управління для держкомпаній і реформи газового ринку.

Кредитні кошти ЄС буде надано двома траншами по 600 млн євро кожен. Отримання другого траншу буде залежати від прогресу виконання умов даної угоди.

Європейський Союз виділяє гроші Україні в рамках затвердженої Радою Європи програми макрофінансової допомоги в 3 млрд євро країнам Європейської політики сусідства, що постраждали від кризи COVID-19.

  • 23 липня в Брюсселі Україна підписала Меморандум з ЄС про отримання макрофінансової допомоги. ЄС гарантував виділити 1,2 млрд євро для подолання наслідків коронакризи.
  • 25 серпня Верховна Рада ратифікувала Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом про отримання макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро. Законопроект №0063 підтримали 248 народних депутатів. Кредит буде розділено на два транші по 600 млн євро.
  • 26 серпня депутат Ганна Скороход зареєструвала проект постанови про скасування закону №0063 "Про отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу в сумі до 1,2 млрд євро. 3 вересня проект постанови був відхилений Верховною Радою.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини