RU

Долар зростає завдяки зниженню цін на нафту

18.07.2008, 10:02

Долар виріс щодо основних світових валют на азіатських торгах у п'ятницю, однак його зміцнення нестабільне у зв'язку з сумнівами інвесторів у майбутньому американської економіки та у стійкості фінансової системи.

Як повідомляє "Reuters", напередодні долар продемонстрував найбільше зростання до ієни за останні три місяці услід за Волл-Стріт, що пішла вгору на зниженні нафтового котирування. Однак макроекономічні показники, опубліковані у четвер, не вселили інвесторам особливого оптимізму з приводу стану економіки США. Індекс ділової кон'юнктури у виробничому секторі середньоатлантичного регіону США, що розраховується Федеральним резервним банком Філадельфії, збільшився у липні 2008 року до мінус 16,3 пункту з мінус 17,1 місяцем раніше. Аналітики вважали, що індекс становитиме мінус 15 пунктів.

Трейдери зауважують, що долар навряд чи виявить себе з сильного боку щодо валют тих країн, центробанки яких поставили собі за мету боротьбу з інфляцією. Гравці на ринку не чекають, що ФРС США найближчим часом підвищить ключову відсоткову ставку, незважаючи на інфляційні ризики. "Різке падіння цін на нафту викликало хвилю закриття коротких позицій щодо долара, але й крім цього, дуже мало підстав для купівлі долара", - зазначив дилер в європейському банку.

У четвер курс долара до ієни перевищив 107 одиниць японської валюти, піднявшись з рівня півторамісячного мінімуму у 103,77 ієни, що спостерігався в середу. "Підйом долара вище за 107 ієн є видимим "перельотом", враховуючи сумніви у стійкому зростанні американської економіки та фінансової системи США, тому навряд чи трейдери спробують підштовхнути долар угору", - заявив дилер.

Курс долара до ієни до 07:15 за київським часом виріс на 0,1% до рівня закриття у США напередодні до 106,35 ієни. Курс євро щодо долара знизився майже на 0,2% - до $1,5846. Під час сесії він опускався до $1,5822 - відразу після публікації заяви голови Європейського центробанку Жан-Клода Тріше з прогнозом низьких темпів економічного зростання в єврозоні у II та III кварталах.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини