RU

Долар і євро продовжують бити офіційні рекорди

17.12.2008, 09:12

Долар і євро продовжують бити офіційні рекорди
Офіційний долар в Україні не втомлюється бити курсові рекорди. Національний банк встановив на середу, 17 грудня, офіційний курс американської валюти на рівні 773,8300 грн. за $100. Водночас, 16 грудня офіційний курс долара було зафіксовано на рівні 765,3800 грн. за $100.

Офіційний курс єдиної європейської валюти злетів ще вище. Нацбанк встановив на 17 грудня курс євро на рівні 1059,3733 грн. за 100 євро, що значно вище курсу, встановленого Нацбанком днем раніше: на 16 грудня курс європейської валюти був на рівні 1034,0284 грн. за 100 євро.

Нагадаємо, раніше НБУ вніс зміни до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют і курсу банківських металів, прив'язавши офіційний курс гривня-долар до курсу на міжбанківському ринку. Відповідну постанову НБУ було зареєстровано у Міністерстві юстиції України і вона набула чинності 28 листопада 2008 року.

Згідно з постановою, офіційний курс гривні до долара розраховується "на рівні курсу, встановленого на міжбанківському валютному ринку України за результатами функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, що склався за попередній робочий день".

Раніше офіційний курс гривні до долара США розраховувався на основі котирування валюти на міжбанківському валютному ринку, а також з урахуванням інформації про чинний офіційний курс НБУ і інформації про проведені операції купівлі-продажу іноземної валюти. Також враховувалися відомості про курсові і цінові зміни на світових фінансових і товарних ринках та інші показники, зміна яких може впливати на валютний ринок України.

Про взаємовідносини долара і гривні читайте в статті "Скуті одним ланцюгом" >>>

Курси валют: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини