RU

Долар вперше за сім років втратив статус валюти №1 в системі міжнародних платежів

19.11.2020, 13:36
Долар вперше за сім років втратив статус валюти №1 в системі міжнародних платежів - Фото
Фото: depositphotos.com

Вперше з лютого 2013 року більшість транскордонних платежів протягом одного місяця проводилися в євро, а не в американських доларах. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на дані за жовтень платіжної системи SWIFT.

У жовтні на частку євро припало 37,82% міжнародних платежів через SWIFT. Це на 6% більше, ніж станом на початок 2020 року. Платежі в доларах становили 38,64% від загального обсягу за минулий місяць. Пік обсягу міжнародних платежів в доларах припав на квітень 2015 року, коли на частку американської валюти припадало 45,3% трансакцій в системі SWIFT, нагадує агентство.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Скорочення частки доларових платежів в системі SWIFT Bloomberg пов'язує зі знеціненням американської валюти, яка втратила з березня 2020 року 11% своєї вартості.

Третьою найпопулярнішою валютою в системі міжнародних платежів за підсумком жовтня став британський фунт, четвертою – японська ієна, п'ятою – канадський долар, що змістив з цієї позиції китайський юань.

На частку юаня в жовтні припало всього 1,66% міжнародних платежів, що є найгіршим показником з квітня 2020 року.

Міжбанківська система передачі інформації і проведення платежів Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications (SWIFT) обслуговує транскордонні перекази 11000 фінансових установ в 200 країнах світу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини