RU

Долар в Україні знижується, євро зростає

08.12.2008, 09:09

Долар в Україні знижується, євро зростає
Основні іноземні валюти, на які орієнтується фінансовий ринок України - офіційний долар і офіційний євро - поводяться по-різному: долар продовжує зниження, євро зростає.

На понеділок, 8 грудня, Національний банк України встановив офіційний курс американської валюти на рівні 735,9800 грн. за $100 у той час, як на п'ятницю, 5 грудня, офіційний курс долара складав 736,1400 грн. за $100. .

Водночас, офіційний курс європейської валюти на сьогодні встановлено на рівні 932,1187 гривень за 100 євро. На п'ятницю, 5 грудня, офіційний курс євро складав 929,0087 гривень за 100 євро.

Нагадаємо, раніше НБУ вніс зміни до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют і курсу банківських металів, прив'язавши офіційний курс гривня-долар до курсу на міжбанківському ринку. Відповідну постанову НБУ було зареєстровано у Міністерстві юстиції України і вона набула чинності 28 листопада 2008 року.

Згідно з постановою, офіційний курс гривні до долара розраховується "на рівні курсу, встановленого на міжбанківському валютному ринку України за результатами функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, що склався за попередній робочий день".

Раніше офіційний курс гривні до долара США розраховувався на основі котирування валюти на міжбанківському валютному ринку, а також з урахуванням інформації про чинний офіційний курс НБУ і інформації про проведені операції купівлі-продажу іноземної валюти. Також враховувалися відомості про курсові і цінові зміни на світових фінансових і товарних ринках та інші показники, зміна яких може впливати на валютний ринок України.

Про взаємовідносини долара і гривні читайте в статті "Скуті одним ланцюгом" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини