RU

Долар продовжує зростати

31.07.2008, 09:59

Долар тримався біля місячних піків до євро та ієни на торгах в Азії у четвер, піднявшись учора на тлі даних про несподіване зростання зайнятості у приватному секторі США, які викликали надію на те, що економічна ситуація в країні поки що не погіршується.

Як повідомляє "Reuters", кількість робочих місць у приватному секторі США збільшилося в липні на 9 тис., свідчать опубліковані вчора дані компанії ADP, тоді як аналітики чекали скорочення на 60 тис. Крім цих даних, зростанню долара сприяло рішення Федеральної резервної системи (ФРС) США, Європейського центробанку та Національного банку Швейцарії вжити нових заходів для забезпечення ліквідності на фінансових ринках.

Однак зростання американської валюти вчора обмежувало дорожчання нафти. Останнім часом ціни на "чорне золото" знижувалися, і це давало підтримку доларові, оскільки інвестори сподівалися, що здешевлення енергоносіїв позитивно відіб'ється на економіці США.

Сьогодні багато учасників ринку трималися осторонь від торгів напередодні публікації важливих макроекономічних даних у США, включно з першою попередньою оцінкою ВВП за II квартал сьогодні о 17:30 за київським часом і щомісячною інформацією про число робочих місць, яка повинна надійти у п'ятницю.

Статистика може вплинути на очікування інвесторів щодо грошово-кредитної політики в США, при цьому дані про зайнятість вважаються одним із ключових макроекономічних індикаторів, оскільки ФРС висловила занепокоєння з приводу зростання інфляційного тиску, однак безперервне скорочення робочих місць у країні не дозволить їй з легкістю підвищити процентну ставку з 2,0% річних.

Підтримку долару останнім часом давали ознаки ослаблення економіки в єврозоні, Японії, Австралії і багатьох інших країнах. Так, дані, що надійшли сьогодні, показали, що роздрібний продаж в Австралії продемонстрував у червні найбільше зниження за 6 років. "Долар виявляється переможцем у цьому все більш неприємному змаганні", - говорить Масафумі Ямамото, аналітик "Royal Bank of Scotland". "Я не поділяю настроїв биків щодо долара, ринок досі чекає занадто сильного посилення (грошово-кредитної політики) до кінця року. Але він може зміцніти і не впаде дуже сильно".

До 7:54 за київським часом долар коштував 107,99 ієни проти 108,10 ієни у кінці торгів в США вчора, однак залишався недалеко від місячного піку на рівні 108,34 ієни, що спостерігався в середу. Євро знаходився на рівні 168,23 ієни проти 168,38 ієни. Пара євро-долар коштувала $1,5579 проти $1,5576. Під час електронних торгів EBS вчора євро знижувалося до місячного мінімуму в $1,5522.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини