RU

Долар повертає втрачені позиції після рекордного падіння

16.07.2008, 10:38

Курс долара на азійських торгах у середу стабілізувався відносно основних світових валют після того, як напередодні поновив історичний мінімум до євро.

Як повідомляє "Reuters", зміцненню американської валюти сприяло зниження цін на нафту, яке затьмарило у свідомості інвесторів нестабільність фінансового сектора США. Протягом попередньої сесії долар падав через те, що американська влада на вихідні оприлюднила плани з порятунку найбільших іпотечних компаній - "Fannie Mae" та "Freddie Mac", наголосивши тим самим неблагополуччя у фінансовому секторі.

До того ж у вівторок глава ФРС Бен Бернанке "допоміг" впасти долару, заявивши, що пріоритетною задачею для центробанку є відновлення стабільності у фінансовому секторі: гравці на ринку сприйняли його слова як свідчення того, що ЦБ навряд чи найближчим часом підвищить процентну ставку заради уповільнення інфляції.

Проте долару вдалося піднятися до євро та єни, оскільки нафтове котирування пережило найзначніше падіння з часів війни у Персидській затоці 1991 року. "Бернанке назвав пріоритетним завданням відновлення нормальної роботи фінансових ринків, і це підказало інвесторам, що найближчим часом підвищення ставки чекати не доводиться. Однак долар не продавався у таких масштабах, яких можна було б чекати, якби не було зниження нафтового котирування", - сказав Хідеакі Іноуе з "Mitsubishi UFJ Trust Bank".

ДО 7:32 за київським часом курс євро до долара знизився більше ніж на 0,1% до рівня закриття у США до $1,5897. Напередодні на електронних торгах EBS єдина європейська валюта виросла до історичного максимуму у $1,6040. Курс долара до єни змінився мало, залишившись на рівні 104,65.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини